احزاب و شخصیت‌هاچرخان

حزب تودهٔ ایران ادامۀ جنایت‌های دولت نژادپرست اسرائیل در نوار “غزه”، تجاوز به خاک سوریه، و حمله به کنسولگری ایران را محکوم می‌کند!

سیاست‌های جنایتکارانه دولت نژاد‌پرست اسرائیل که تا کنون به کشته شدن بیش از سی‌و‌سه هزار فلسطینی که شمار عمده کشته‌شدگان کودکان و غیرنظامیان و همچنین کارمندان سازمان ملل و مددکاران اجتماعی بوده‌اند و اوضاع‌واحوالی دهشتناک از گرسنگی و قحطی و از بین بردن اکثر امکان‌های کمک‌رسانی بهداشتی و غذایی مردم منطقه غزه را به‌وجود آورده‌اند و درادامهٔ آن‌ها هر روز فاجعه‌ای تازه می‌آفریند….
اقدام‌های جنایت‌آمیز ضدبشری این دولت نژاد‌پرست با خشم و انزجار افکار عمومی مردم جهان رو به‌روست. اعمال دولت جنایتکار اسرائیل چنان ابعادی از خشونت و ستمگری دارد  که همیاران امپریالیستی‌اش را هم در دفاع از سیاست‌هایش با دشواری رو به‌رو کرده است.

در روزهای اخیر حمله تجاوزکارانه نیروی هوایی اسرائیل به خاک سوریه و بمباران هدفمند ساختمان امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت این کشور در روز دوشنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، بمبارانی که به مرگ عده‌ای از کادر دیپلوماتیک و همچنین چند تن از فرمانده‌هان ارشد نیروهای “سپاه قدس” منجر شد، بار دیگر منطقه را در وضعیت تشدید بحران و خطر گسترش درگیری‌های نظامی‌ای فاجعه‌بار قرار داده است. این اقدام حساب شده دولت راست‌افراطی حاکم در اسرئیل در راستای تحریک جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی‌اش در لبنان و عراق و ورود مستقیم آن‌ها به درگیری‌های نظامی طراحی و عملی شد.

دولت ورشکسته و جنایتکار نتانیاهو و متحدانش  که از پیامدهای این اقدام جنایتکارانه‌اش آگاه است و با این حمله سعی داشته است رژیم جمهوری اسلامی را  به ورود در درگیری‌های غزه و گستردن دامنهٔ درگیری‌ها در منطقه تحریک کند و بنابراین زمینه‌های ورود اجتناب‌ناپذیر آمریکا و متحدان اروپایی آن در حمایت از اسرائیل در خاورمیانه و گسترده شدن دامنه جنگ را آماده سازد. سیاست مماشات با دولت اسرائیل توسط امپریالیسم آمریکا، بریتانیا، و اتحادیه اروپا در ماه‌های گذشته زمینه‌ساز و همیاری عملی با فاجعه‌ای است که جهان امروز در منطقهٔ ما شاهد آن است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در پاسخ به شکایت جمهوری اسلامی و پیشنهاد هیئت نمایندگی دائم فدراسیون روسیه که عضو دائم این نهاد بااهمیت بین‌المللی است در روز سه شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به‌سرعت جلسه‌ای تشکیل داد.  زهرا ارشادی، معاون سفیر ایران در سازمان ملل متحد، از شورای امنیت خواست حمله به اماکن دیپلماتیک ایران در دمشق را محکوم کند. سخنگوی سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اظهار داشته است که “آنتونیو گوترش”، دبیرکل این سازمان، وقوع حمله در دمشق را محکوم کرده و از “همهٔ طرف‌های درگیر خواسته است حداکثر خویشتن‌داری را به‌خرج دهند و از تشدید تنش‌ها اجتناب کنند.”

کارزار نسل‌کُشی که در ماه‌های اخیر توسط دولت اسرائیل علیه مردم فلسطین در غزه و دیگر خلق‌های منطقه با همدستی دولت‌های آمریکا و انگلیس به‌راه انداخته شده نه‌تنها صلح در خاورمیانه، بلکه ، اکنون صلح را در سراسر جهان با خطری جدی مواجه کرده است.

دولت نتانیاهو، با مخالفت آشکار با قطعنامه‌های سازمان ملل، با تحقیر دیوان بین‌المللی دادگستری، و با محکوم کردن دبیرکل سازمان ملل متحد، اکنون در رأس رژیم‌های یاغی جهان قرار گرفته است که با حمایت مستقیم امپریالیسم آمریکا خودش را از هرپاسخگویی به قوانین و ارگان‌های بین‌المللی مبرا می‌داند. بمباران یک‌پارچه مناطق مسکونی، حمله نظامی به بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و بمباران آن‌ها، بی‌خانمان کردن نزدیک به دو میلیون شهروند فلسطینی، نابود کردن جاده‌ها و امکانات شهری، ممانعت از دسترسی مردم جنگ‌زده فلسطین به مواد غذایی و دارو که قحطی و بیماری‌هایی شایع و مرگ‌آور در غزه به‌وجود آورده است اکنون جان بقیهٔ مردم را تهدید می‌کند، یعنی درواقع فاجعه‌ای که موردنظر رژیم نسل‌کُش اسراییل است. مهم اینکه با کشتار بیش از ۲۰۰ کارمند سازمان ملل که مسئول رساندن کمک‌های حیاتی به شهروندان فلسطینی هستند و کشتار صدها خبرنگار اکنون مردم جهان ماهیت ارتجاعی سیاست‌های نژادپرستانه‌ دولت راست‌افراطی نتانیاهو که در قبال مردم فلسطین و مدافعان مقاوله‌نامه‌های مورد تأکید نهادهای بین‌المللی به‌کار گرفته شده‌اند را به‌وضوح مشاهده و احساس می‌کنند. رژیم اسرائیل در راستای سیاست جلوگیری از هرگونه راه‌حلی عادلانه و صلح‌آمیز برای مسئلهٔ خاورمیانه و حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین، سعی دارد دامنهٔ جغرافیایی درگیری پرهزینه و جنایتکارانه شش ماه گذشته‌اش را بیش از پیش گسترده کند. حتی راه‌حل‌های دیپلوماتیک آمریکا و کشورهای اروپایی در مقام پشتوانه‌ها و متحدان اصلی سیاست‌های جنایتکارانه اسرائیل یکی پس از دیگری به‌دلیل اصرار دولت نتانیاهو بر ادامه موضع جنگ‌طلبانه و بی توجهی آن به قوانین بین‌المللی به‌شکست انجامیده است.

حزب تودهٔ ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را محکوم می‌کند و بار دیگر نسبت به بالا گرفتن تنش‌ها و خطر گسترش درگیری‌های نظامی و خصوصاً کشیده شدن جمهوری اسلامی به درگیری مستقیم در منطقه هشدار می‌دهد! تلاش اسرائیل و نهادهای مدافع جنگ و خونریزی در خاورمیانه برای کشاندن ایران و نیروهای نیابتی‌اش به درگیری نظامی و اقدام متقابل برای منطقه و مردم این کشورها فاجعه‌ای بزرگ خواهد بود که باید به‌شدت از آن پرهیز کرد. دولت نژادپرست و جنایت‌کار اسرائیل و همراهان و همکاران امپریالیستی‌اش خواهان ادامه و گسترش جنگ در منطقه در راستای سیاست تحمیل بی‌چون‌وچرای هژمونی‌شان در خاورمیانه هستند. با هوشیاری با این توطئه‌ها باید مقابله کرد!

حزب تودهٔ ایران

۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا