ورزشی

محمد نخودی سومین طلایی کشتی آزاد ایران در آسیا

آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم ایران با شکست حریف مغول، سومین و آخرین مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست رقابت های قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، محمد نخودی دارنده ۲ مدال نقره و یک برنز جهان در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۸ ثانیه با امتیاز عالی ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و سومین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست این رقابت ها را از آن خود کرد.

نخودی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر سیف الدین اف، کشتی‌گیر روسی الاصل از بحرین ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. نخودی در نیمه نهایی نیز مقابل ماگومت اولویف از تاجیکستان ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این رحمان عموزاد در ۶۵ و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند اما ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در روز نخست این رقابت هاست که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز آسیا برابر هیبیکی ایتو از ژاپن به روی تشک خواهد رفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا