اخبارچرخان

در حمله اشغالگران صهیونیست به غزه؛ ده ها نفر کشته و زخمی شدند

بمباران و خون‌ریزی و کشتار و آوارگی و گرسنگی و ناامنی در غزه همچنان ادامه دارد.  طبق آخرین گزارش های ، در ادامه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نیروهای این رژیم  منازل مردم بی دفاع  در منطقه السدره در بخش الدرج واقع در غزه را بمباران کرده که بر اثر آن ده ها  نفرکشته و زخمی شدند….

به گزارش الجزیره،در حمله هوایی اشغالگران به یک مدرسه در اردوگاه النصیرات که آوارگان در آن حضور دارند هم تعدادی مجروح شدند.
اشغالگران همچنین شمال اردوگاه النصیرات را مورد هدف قرار دادند.
طبق آخرین گزارش وزارت بهداشت فلسطین تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر سال گذشته) تاکنون، به ۳۳ هزار و ۵۴۵ نفر و مجروحان به ۷۶ هزار و ۹۴ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت غزه تاکید کرد که برخی از شهدا و قربانیان همچنان زیر آوار و در خیابان‌ها بوده و اشغالگران از امدادرسانی به آنها ممانعت می‌کنند.
اسرائیل و ایالات متحده در طول تاریخ معاصر جهان به‌دلیل جنایت‌های‌شان بر ضد بشریت، به‌حق بدنام‌ هستند و به آن شهره‌اند. ایالات متحده به‌دلیل ریختن بمب اتمی بر سر مردم ژاپن در هیروشیما و ناگازاکی در سال ۱۹۴۵/ ۱۳۲۴ و حمله به ویتنام، افغانستان، عراق، سومالی، لبنان، و سوریه و اسرائیل هم به‌دلیل کشتار فلسطینی‌ها در “دیر یاسین” در سال ۱۹۴۸/ ۱۳۲۷ و جنایتکاری‌هایش در “قبیه”، “کفر قاسم”، “صبرا و شتیلا”، “جنین”، “قانا” و هم‌اکنون در “غزه”. واضح است که جان‌های از دست رفته در جریان این جنایت‌ها برای “واشنگتن” یا “تل‌آویو” چندان نگران کننده و دارای اهمیت نیستند. کشورهای عضو “ناتو” و “اتحادیهٔ اروپا” این مشکل را با حمایت بی‌رویه از اسرائیل پیچیده‌تر می‌کنند. حمایت این کشورها، از دیدگاه سیاسی‌شان با پافشاری بر “حق اسرائیل” برای “دفاع از خود” و در عرصهٔ اقتصادی و مادی از طریق پرداخت میلیاردها دلار کمک مالی و تسلیحات مدرن انجام می‌گیرد. این درحالی است که میلیون‌ها نفر از شهروندان خود این کشورها با حضور در خیابان‌ها پایان فوری قتل‌عام در فلسطین را فریاد کرده‌اند.
باید با همبستگی با خلق مظلوم و مبارز فلسطین و دفاع از حقانیت آنان به کشتار مردم فلسطین خاتمه داد و با ایجاد صلح پایدار در این منطقه،کشور مستقل فلسطین را با معیارهای شناخته شده جهان به رسمیت شناخت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا