جوانان

اقدامات حکومت برای تحمیل تفکیک جنسیتی به دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر

پس از آنکه مردم با فتح خاکریز حجاب، نبرد برای در هم شکستن دیوار آپارتاید جنسیتی را آغاز کردند، جمهوری اسلامی به هر طریقی در تلاش است تا مانع از فتح خاکریز بعدی (تفکیک جنسیتی) توسط مردم شود….

بنا به گزارشات مختلف، جمهوری اسلامی در صدد است تا تمهیدات برای اعمال تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها را شدت بخشد. از جمله بر اساس آخرین اخبار، خبرنامه امیرکبیر، از رسانه‌های دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گزارش کرده بود که پس از تعطیلات نوروزی، ورودی درب اصلی دانشگاه برای زنان و مردان تفکیک شده؛ چند روز بعد نیز شورای صنفی دانشکده مهندسی پزشکی همین دانشگاه از اعمال تفکیک جنسیتی در سالن مطالعه دانشگاه با دستور مستقیم رئیس دانشگاه خبر داد.

به نظر می‌رسد جدال جامعه و حکومت بر سر مساله تفکیک جنسیتی در حال اوج گرفتن است که از جمله بروزات عینی آن را می‌توان در دانشگاه نیز مشاهده کرد. پس از آنکه مردم با فتح خاکریز حجاب، نبرد برای در هم شکستن دیوار آپارتاید جنسیتی را آغاز کردند، جمهوری اسلامی به هر طریقی در تلاش است تا مانع از فتح خاکریز بعدی (تفکیک جنسیتی) توسط مردم شود. همین موضوع اهمیت مبارزه همه مردم به ویژه دانشجویان و زنان را علیه تفکیک جنسیتی و حکومت آپارتاید جنسیتی برجسته می‌کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا