بین‌المللی

سی‌ان‌ان: کابینه جنگ اسرائیل مصمم است به حمله ایران پاسخ دهد!

شبکه «سی‌ان‌ان» به نقل از مسئولان اسرائیلی عنوان کرد: «کابینه جنگ مصمم به دادن پاسخ به حمله ایران است و اعضای آن در حال بحث در مورد زمان و دامنه پاسخ هستند.»

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایرنا؛ سی‌ان‌ان افزود: «کابینه جنگ در حال بررسی گزینه‌های دیپلماتیک برای افزایش انزوای ایران در صحنه جهانی است.»

بنا به اعلام این شبکه، «کابینه جنگ در حال بررسی حمله به تاسیسات ایران به عنوان یک پیام است اما از وقوع تلفات اجتناب خواهد کرد.»

ایران شنبه‌شب در پاسخ تنبیهی به حمله هوایی اسرائیل به حریم کنسولگری ایران در دمشق و نقض قوانین بین‌المللی، اسرائیل را آماج موشک‌ها و پهپادهای خود قرار داد.

مقامات اسرائیلی که تا این لحظه به‌طور رسمی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته‌اند، مدعی هستند که ساختمان مورد حمله مرکز دیپلماتیک نبوده و مقر مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

با وقوع پاسخ تنبیهی ایران، سه مقام اسرائیلی شامل بنی گانتز و گادی آیزنکوب -رؤسای سابق ستاد ارتش اسرائیل- پیشنهاد ضدحمله فوری را مطرح کردند.

از نظر این مقامات، هرچه زمان بیشتری بگذرد کسب مشروعیت بین‌المللی برای ضدحمله دشوارتر خواهد بود حال آنکه ضدحمله فوری امکان استراحت و پاسخ متقابل را از ایران خواهد گرفت.

روز گذشته (یکشنبه) ‌بایدن یک تماس ویدئویی با رهبران کشورهای گروه ۷ برگزار کرد کی طی آن همه چهره‌های حاضر نسبت‌به تشدید تنش‌ها اظهار نگرانی کردند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا