گوناگون

حمله به اسرائیل؛ موافقت کشورهای غربی با تشدید تحریم ها جدید

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حمایت از اسرائیل گفت که تمام وزیران اتحادیه اروپا به شدت حمله موشکی رژیم ایران به اسرائیل را محکوم کردند….

اجلاس سران کشورهای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بروکسل آغاز می‌شود و مناقشه خاورمیانه در صدر دستور کار است. تحریم‌هایی علیه رژیم ایران در نظر گرفته شده است. گفته می شود اتحادیه اروپا با تشدید تحریم نفتی رژیم ایران توسط آمریکا موافق است.

دویچه وله در گزارشی گفت: از همین امشب، وزیران خارجه کشورهای اتحادیه اروپا، در یک کنفرانس ویدئویی در مورد تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی به بحث خواهند نشست. در آمریکا نیز اعلام شد دور جدیدی از تحریم‌ها علیه رژیم ایران با تمرکز بر فروش نفت این هفته اعلام می شود.

وزیر دارایی آمریکا در این باره گفت: در پاسخ به حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به اسرائیل و همچنین حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌های تجاری در خلیج عدن و دریای سرخ، آمریکا در تلاش خواهد بود تا با همکاری متحدانش و ائتلافی جهانی، تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران وضع کند چرا که این رژیم موجب بی ثباتی در منطقه و اقتصاد جهانی شده است.

جنت یلن گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا در همکاری با دیگر متحدان خود اعمال تحریم‌های مالی برای ایجاد اخلال در فعالیت‌های بدخواهانه و بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران استفاده خواهد کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا