گوناگون

سازمان ملل: در نوار غزه ۱۰هزار زن کشته شده‌اند و هر ۱۰ دقیقه یک کودک زخمی یا کشته می‌شود

تازه‌ترین گزارش بخش زنان سازمان ملل از نوار غزه می‌گوید که «در گذر شش ماه جنگ، ۱۰هزار زن در نوار غزه کشته شده‌اند و در میان آنها ۶هزار نفر مادر بودند و ۱۹هزار کودک یتیم از آنها بر جای مانده است»….

این گزارش همچنین می‌گوید که هر ۱۰ دقیقه، یک کودک در نوار غزه کشته یا زخمی شده است و تاکید می‌کند: «بیش از یک میلیون زن و کودک تقریبا دسترسی به هیچ غذایی ندارند، هیچ‌گونه دسترسی به آب آشامیدنی سالم، دستشویی، حمام یا نوار بهداشتی ندارند و همزمان بیماری در شرایط زندگی غیرانسانی گسترش می‌یابد».

بدنبال انتشار این گزارش، سازمان بهداشت جهانی باری دیگر خواستار آتش‌بس بی‌وقفه و طولانی‌مدت در نوار غزه شد تا بتوان زیرساخت زندگی انسانی را در این منطقه بازسازی کرد. این سازمان خواهان بازسازی بیمارستان‌ها از جمله بیمارستان الشیفا در نوار غزه است که «در عمل ویران» شده است. گزارش سازمان ملل با نام‌ «هشدار جنسیتی: کمبود و ترس: تجزیه تحلیل جنسیتی از تاثیرگذاری جنگ در نوار غزه بر خدمات حیاتی ضروری برای سلامت، ایمنی و حیثیت زنان و دختران – شامل بر آب سالم، بهداشت و نظافت» در ۱۱ صفحه به زبان‌های انگلیسی و عربی منتشر شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا