گوناگون

به‌سبب طغیان رودخانه‌ها دستور تخلیه سه روستای جنوب کرمان صادر شد

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان به‌دلیل طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب دستور تخلیه سه روستا در شهرستان‌های جازموریان و منوجان صادر شده است….

حمید سالخورده، سه شنبه ۲۸ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خبر داد دستور تخلیه روستاهای پورشعبان و حسین آباد در شهرستان منوجان و روستای کروچان در شهرستان جازموریان صادر شده است. محمد جعفر جهانگیری فرماندار جازموریان می‌گوید روستای کروچان جمعیتی افزون بر۲۰ خانوار دارد و از مناطق بحران‌زا و در معرض خطر سیل به شمار می‌رود. رییس ستاد بحران شهرستان جازموریان با اشاره به صدور هشدار قرمز هواشناسی گفت: «مردم با دهیار همکاری داشته باشند و روستا در وقت مناسب تخلیه تا اسکان اضطراری آنان در مدارس سطح شهر زهکلوت (مرکز شهرستان) انجام شود.» تاکنون راه ۱۰ روستا در جازموریان مسدود و برق دو روستای دیگر این شهرستان نیز قطع شده است.

ارتباط جاده‌ای زهکلوت، مرکز شهرستان جازموریان با دلگان سیستان و بلوچستان نیز قطع و مسیر جایگزین بم- ریگان- ایرانشهر معرفی شده است. با این‌وجود از شهروندان خواسته شده که به‌طور جدی از سفرهای غیر ضروری در این شرایط جوی بپرهیزند. ستاد مدیریت سیل وزارت نیرو برای استان‌های جنوبی ایران هشدار قرمز سیل صادر کرده است. بر مبنای گزارش ایرنا از شرکت مدیریت منابع آب ایران و ستاد مدیریت سیل وزارت نیرو، از روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین تا پنج‌شنبه ۳۰ فروردین در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان و یزد بارش‌ باران سنگین و احتمال وقوع سیل پیش‌بینی شده است. بر اساس آخرین خبرها رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرده است که هفت استان بوشهر، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد در در وضعیت اضطراری سیلاب قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا