گوناگون

حافظ منافع آمریکا در ایران بجای وزارت خارجه، به سپاه احضار شد!

رئیسی امروز در جریان رژه نظامی روز ارتش در ایران در ستایش توان نظامی جمهوری اسلامی گفته که گزینه نظامی از «ادبیات آمریکایی‌ها» حذف شده است. رئیسی همچنین تهدید کرده که سپاه پاسداران می‌تواند با اقدام گسترده‌تر علیه اسرائیل کاری کند که چیزی از «رژیم صهیونیستی» باقی نمی‌ماند…

این در حالی است که وزیر خارجه بریتانیا گفته: اسرائیل تصمیم گرفته به حمله موشکی سپاه پاسداران پاسخ دهد. شاید به همین دلیل است که سفیر سوییس در تهران بجای وزارت خارجه، به سپاه احضار شده است!

به گزارش ایسنا، مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انتقال پیام جمهوری اسلامی به آمریکا پس از پایان عملیات شنبه شب با بیان این‌که «این کار این دفعه با دیپلماسی نظامی انجام شد»، اظهار کرد: ساعت ۳ بامداد روز یکشنبه ۲۶ فروردین وقتی که عملیات وعده صادق تقریباً به پایان رسیده بود سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا برای اولین بار بجای وزارت خارجه، به سپاه احضار شد و به او هشدارهای لازم را دادند که اگر آمریکایی‌ها کوچکترین اقدامی انجام دهند، تمام منطقه را روی سرشان خراب می‌کنیم.

از سو ی دیگر یک خبرنگار شبکه تلویزیونی «اسکای‌نیوز» بریتانیا که از لاشه‌های موشک‌های پرتاب‌شده سپاه به خاک اسرائیل بازدید کرده، می‌گوید ادعای جمهوری اسلامی که حمله‌اش نمادین بوده، «پوچ» به نظر می‌رسد، «زیرا اگر یکی از آن موشک‌های بالستیک به مراکز پرجمعیت اسرائیل می‌رسید، ویرانگر بود».

دومینیک واگورن در گزارش خود نوشته است: «هنگامی که اولین تصاویر از موشک‌های ساقط‌شده در صبح یکشنبه منتشر شد، واقعی به نظر نمی‌رسید. حتی پیتر لرنر، سخنگوی باتجربه ارتش، هم فریب خورد. او به اسکای نیوز گفت: فکر می‌کردم این خبر جعلی است».

به گفته این گزارشگر، استوانه‌های باقی‌مانده از موشک‌های ساقط‌شده که در بحرالمیت و دیگر نقاط اسرائیل پراکنده شده‌اند، «بیش از آن عظیم بودند که واقعی باشند. ما آن‌ها را پشت کامیون‌هایی که در تهران رژه می‌رفتند دیده بودیم، اما قبلاً شلیک نشده بودند».

همزمان روزنامه واشنگتن تایمز در گزارشی می‌نویسد: حمله رژیم ایران به اسرائیل دومین شکست دولت بایدن به‌حساب می‌آید و این دولت به‌رغم هشدارهای قریب‌الوقوع، نتوانست بازدارندگی از خود نشان دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا