اخبار

آیا میهن ما باید به صحنه جنگ تبدیل شود؟

رژیم ولایی کشور را به صحنه جنگ تبدیل کرده است! هر خبری را پی می گیری ، هجوم وحشیانۀ ماموران حکومتی است به مردم محروم و ستمدید در هر محله و خیابان ….

تهران به شهر اشغال شده ای می ماند که در بسیاری از معابر و خیابان های آن عوامل حکومت به زنان هجوم می برند و به خشن ترین و وحشیانه ترین صورتی آن ها را کتک می زنند، بازداشت می کنند و داخل ون های گشت ارشاد می گذارند. صدای جیغ و فریاد، صدای مقاومت در برابر این وحشی گری در بسیاری از خیابان ها به گوش به وضوح دیده می شوند.
سران رژیم جنگی مصلحت جویانه و کنترل شده با اسرائیل به راه انداخته اند و در دود ناشی از آن جنایتکارانه ترین جنگ علیه زنان ایران را آغازشده است.
آنچه مردم ایران این روزها شاهد آن هست بازی خطرناک کشورهای امپریالیستی، دولت جنایتکار و نژادپرست اسرائیل، و حکومت ضدمردمی جمهوری اسلامی در ایران با آتش جنگی است که عواقب آن برای مردم منطقه و میهن ما می‌تواند فاجعه‌بار باشد.
رژیم ولایت فقیه که هرروز بیش‌ازپیش در بحران سیاسی- اقتصادی غوطه‌ور می‌شود و در هفته‌های اخیر و به‌دستور صریح ولی فقیه کارزار سرکوب و تعرض به حقوق زنان، جوانان، کارگران، و زحمتکشان را تشدید کرده است.
اکنون کشور در حالتی فوق‌العاده قرار دارد. کارگزارن جمهوری اسلام تلاش دارند از مانع‌ها بر سر راه ادامه حیات خود گذر کنند. دولتی ابراهیم رئیسی، در بحران عمیق سیاسی- اقتصادی ، اجتماعی و فرهگی روبروست. ناامنی، فساد و دزدی در کشور بی داد می کند.
این در حالی است که ۴۸ کشور در بیانیه ای، تحریم ایران در ازای کاهش تنش در منطقه را صادر کرده اند. بیش از نیمی از کشورهایی که بیانیه مشترک را امضا کردند از کشورهای اروپایی هستند.
به گزارش سایت زمانه، آرژانتین، استرالیا، کانادا، اکوادور، ژاپن، نیوزیلند، میکرونزی، پالائو، پاپوآ گینه نو و کره‌جنوبی هم این بیانیه مشترک را امضا کرده‌اند.
در این بیانیه همچنین آمده است که «حمله تشدیدکننده تنش از سوی ایران» «آخرین الگوی اقدامات خطرناک و بی‌ثبات‌کننده ایران و شرکای شبه‌نظامی‌اش است که تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است». بیانیه محکومیت پاسخ ایران به حمله به کنسولگری‌اش در دمشق که روز ۱۳ فروردین اتفاق افتاد به زمینه‌های ایجاد تنش میان دو کشور اشاره‌ای نمی‌کند. به نظر می‌رسد بیانیه این ۴۸ کشور واکنشی به اختلافات در شورای امنیت سازمان ملل باشد. شورای امنیت سازمان ملل هنوز درباره حملات به کنسولگری ایران در دمشق یا حمله ایران به اسرائیل بیانیه‌ای صادر نکرده است.
اما صدور بیانیه تنها واکنش جبهه حامیان اسرائیل به حمله ایران نبوده است. سران کشورها و دولت‌های اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری را علیه ایران اعلام کردند. شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که بسیار مهم است که هر کاری می‌شود برای منزوی کردن تهران انجام دهیم.
در این شرایط بسیار حساس و خطرناک در خاورمیانه تلاش همه نیروهای میهن‌دوست و صلح‌طلب و آزادی خواه ایران و منطقه است که باید به پایان دادن به تنش‌های موجو توجه بیشتری داشته باشند، جلوگیری از خطر جنگ، پایان دادن به حمله جنایتکارانهٔ اسرائیل به غزه، به‌رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین، و حرکت به سمت رسیدن به صلحی پایدار باشد.
جا دارد به وضعیت غزه نیز اشاره ای داشته باشیم. طبق گزارش‌ها انتشار یافته، اسرائیل توپخانه و نفربرهای زرهی بیشتری را در حاشیه نوار غزه مستقر کرده است که نشان می‌دهد ارتش این کشور در حال آماده شدن برای حمله زمینی طولانی‌مدت به رفح، تنها مکان امن نسبی برای حداقل ۱,۴ میلیون غیرنظامی آواره فلسطینی است.
روزنامه اسرائیلی معاریو روز چهارشنبه اعلام کرد که سربازان اسرائیلی در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند و «وضعیت عملیاتی» توسط ستاد کل ارتش و یوآو گالانت، وزیر دفاع تأیید شده است.
ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه تأیید کرد که ۴۰ هزار چادر برای تخلیه صدها هزار غیرنظامی آواره‌ای که در رفح، جنوبی‌ترین شهر در نوار غزه، پناه گرفته‌اند، خریده است ولی هنوز آن‌ها را دریافت نکرده‌اند.
معاریو گفت که عملیات جدید در جنگ شش ماهه غزه بنا بر گزارش‌ها ابتدا بر اقدامات امنیتی در شمال و مرکز غزه، به ویژه رشته اردوگاه‌های آوارگان در اطراف شهر دیرالبلح متمرکز خواهد بود.
این آرایش جدید ارتش اسرائیل ۱۰ روز پس از آن رخ می‌دهد که اسرائیل بخش اعظم نیروی زمینی خود را از شمال نوار غزه خارج کرد.
اما فلسطینی‌های حاضر در صحنه گفتند که این هفته مجدداً نیروهای زمینی اسرائیل در شمال غزه، از جمله در بیت حانون، مستقر شده و این منطقه را محاصره کرده‌اند.
شب گذشته، اسرائیل حملات هوایی بیشتری به رفح و چندین منطقه شهری دیگر انجام داد. خبرگزاری فلسطینی وفا از کشته شدن شش نفر در بمباران بازاری در شهر غزه خبر داد. ارتش اسرائیل گفت که به بیش از ۴۰ هدف حمله کرده و همه اهدافش مرتبط با فعالیت شبه‌نظامیان بوده است.
اسرائیل هفته‌ها است که می‌گوید قصد دارد عملیات زمینی را در رفح، آخرین گوشه غزه که شاهد درگیری‌های زمینی شدیدی نبوده است، انجام دهد. این تصمیم به‌‌رغم مخالفت شدید نزدیک‌ترین متحدانش، از جمله آمریکا گرفته شد. اسرائیل می‌گوید که رهبری حماس و گروگان‌های اسرائیلی به همراه چهار گردان شبه‌نظامی در رفح هستند.
آمادگی‌های گزارش شده برای حمله به رفح در شرایطی صورت می‌گیرد که مذاکرات آتش‌بس با میانجی‌گری بین‌المللی متوقف شده است.
کابینه جنگ اسرائیل اکنون بر روی بررسی چگونگی پاسخ به ایران متمرکز شده است، اما دولت این کشور همچنین بارها تأکید کرده که عملیات رفح ادامه خواهد یافت.
شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر روز چهارشنبه گفت که مذاکرات با هدف آتش‌بس و آزادی گروگان‌های اسرائیلی بار دیگر به «مانع» برخورد کرده است.
اسرائیل و حماس نتوانسته‌اند در مورد شرایط و مدت آتش‌بس و هویت و تعداد گروگان‌های اسرائیلی به توافق برسند. آتش‌بسی که در پایان نوامبر برقرار شد، پس از یک هفته شکست خورد.
از آن زمان، بحران انسانی در غزه به طور پیوسته بدتر شده است: اسرائیل تقریباً تمام امکانات بهداشتی نوار غزه را ویران کرده است و قحطی اکنون در بسیاری از مناطق مشاهده می‌شود.
دست کم ۳۴ هزار فلسطینی به دست ارتش اسرائیل در جنگ غزه کشته شده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا