بین‌المللی

کوبا: تداوم حملات به یمن امکان تشدید درگیری‌ها در منطقه غرب آسیا را به همراه دارد

برونو رودریگز پاریلا وزیر خارجه کوبا نسبت به تداوم حملات ائتلاف غرب به رهبری آمریکا به یمن هشدار داد و گفت که این حملات امکان تشدید درگیری‌ها در منطقه غرب آسیا را به همراه دارد.

به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا به نقل از رویترز، تداوم حملات تجاوزکارانه ائتلاف غرب به رهبری آمریکا به خاک یمن در پوشش تأمین آزادی ناوبری در دریای سرخ و حفاظت از کشتی‌هایی که به نوعی به اسرائیل وابسته هستند، کوبا را به واکنش واداشت.

رودریگز در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: هاوانا در مورد تداوم حملات ائتلاف غرب به رهبری آمریکا علیه یمن و در بحبوحه وضعیت متلاطم خاورمیانه هشدار می‌دهد که این حملات تجاوزکارانه می‌تواند صلح جهانی را به خطر انداخته و وضعیت بحرانی منطقه را بیش از پیش تشدید کند.

به گزارش ایرنا، آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع ارتش یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرایلی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا