گوناگون

شمار جان‌باختگان سیل در افغانستان به ۷۰ نفر افزایش یافت

سخنگوی وزارت مدیریت بلایای طبیعی در افغانستان، روز چهارشبه ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین)، اعلام کرد که آمار جان‌باختگان سیل در این کشور طی پنج روز گذشته، به ۷۰ نفر افزایش یافته است….

خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی در افغانستان، گزارش داده است که شمار جان‌باختن سیلاب‌های اخیر در این کشور، از روز شنبه تا کنون به ۷۰ نفر افزایش یافته است.

جانان سایق سخنگوی این وزارتخانه، تصریح کرد که با ادامه یافتن بارندگی‌های شدید پس از عید فطر در پایان ماه رمضان، ۵۶ نفر دیگر نیز مصدوم شده‌اند.

بنا به گفتۀ وی همچنین بیش از ۲۶۰۰ خانه در پی سیلاب اخیر تخریب شده و بیش از ۲۰۰۰ رأس دام نیز تلف شده‌اند.

جانان سایق پیش‌تر گفته بود که سیلاب‌های اخیر به ساکنان دست کم ۲۰ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان آسیب رسانده است.

به گفتۀ وی ولایت‌های بادغیس، ارزگان، فراه، قندهار، تخار، زابل، پروان، ننگرهار، هلمند، کابل، خوست، دایکندی، کنر، کاپیسا، پنجشیر، پکتیکا، پکتیا، لوگر، لغمان و هرات، در روزهای اخیر شاهد بارش باران و جاری شدن سیلاب‌ بوده‌اند.

او همچنین گفته بود که از آغاز ماه جاری تا کنون با همکاری سازمان‌های بین‌المللی برای هزاران خانوادۀ آسیب‌پذیر در افغانستان کمک‌های اضطراری توزیع شده است.

وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان همچنین هشدار داده است که براساس اطلاعات هواشناسی، بارندگی‌ها در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا