گوناگون

اتحادیه اروپا شهرک‌نشینان اسرائیلی را تحریم کرد

اتحادیه اروپا شماری از شهرک‌نشینان تندرو اسرائیلی در کرانه باختری را به علت اعمال خشونت علیه فلسطینی‌ها تحریم کرد. این تحریم‌ها شامل ممنوعیت ورود این افراد به اتحادیه اروپا و نیز مسدود شدن دارایی‌هایشان می‌شود.

اتحادیه اروپا در واکنش به خشونت برخی از شهرک‌نشینان تندرو و سازمان‌های اسرائیلی علیه فلسطینی‌های ساکن در کرانه باختری تحریم‌هایی علیه این افراد و نهادها وضع کرده است.

به گفته محافل دیپلماتیک کشورهای عضو اتحادیه اروپا در یک رویه کتبی در مورد این اقدامات تصمیم گرفته‌اند.

به گزارش دویچه وله، این تحریم‌ها که تاکنون بی‌سابقه بوده‌اند شامل ممنوعیت ورود به اتحادیه اروپا، فعالیت‌های تجاری در کشورهای عضو این اتحادیه‌ و نیز مسدود شدن حساب‌های بانکی و دارایی‌های این افراد و سازمان‌ها می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اسامی افراد و سازمان‌های تحریم‌شده اسرائیلی به زودی در نشریه رسمی اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد.

‌بر اساس اطلاعات منتشرشده،‌ مرحله اول تحریم‌های مذکور شامل چهار نفر و دو سازمان است.

به گفته دیپلمات‌های اتحادیه اروپا هدف از اعمال این تحریم‌ها آن است که قوه قضاییه اسرائیل پرونده‌های مربوط به اعمال خشونت‌ توسط شهرک‌نشینان اسرائیلی در روستاها و باغ‌های زیتون در کرانه باختری را در آینده به طور قاطعانه‌تری مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

شهرک سازی در کرانه باختری یکی از موانع در مسیر تلاش برقراری صلحی پایدار و پایان تنش‌های فعلی در خاورمیانه محسوب می‌شود.

اتحادیه اروپا بارها اقدامات خشونت‌آمیز علیه فلسطینی‌ها و احداث شهرک‌ها در کرانه باختری را محکوم کرده بود، اما هیچ تدابیر مشترکی برای مجازات این اعمال در نظر نگرفته بود.

پیشگامی ایالات متحده آمریکا 

اتحادیه اروپا با اعمال این تحریم‌ها در راستای تدابیری که پیش‌تر آمریکا در این زمینه اتخاد کرده‌، قدم برداشته است.

واشنگتن پیش‌تر برخی از شهرک‌نشینان تندرو اسرائیلی را به خاطر اعمال خشونت علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری، مورد تحریم قرار داده بود.

در هفته گذشته، فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تحولات اخیر در این منطقه را بار دیگر “بسیار نگران‌کننده” توصیف کرد.

او در این باره گفت که فلسطینی‌ها در کرانه باختری “به طور دائم مورد حمله صدها شهرک‌نشین اسرائیلی می‌گیرند” و مهاجمان “اغلب توسط ارتش حمایت می‌شوند”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا