ورزشی

۵ سهمیه المپیک برای کشتی آزاد

‌رقابت‌های کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک در بیشکک قرقیزستان، روز گذشته پیگیری شد که نمایندگان ایران موفق به کسب دو سهمیه دیگر شدند.

‌رقابت‌های کشتی آزاد کسب سهمیه المپیک در بیشکک قرقیزستان، روز گذشته پیگیری شد که نمایندگان ایران موفق به کسب دو سهمیه دیگر شدند. تیم ملی کشتی آزاد ایران که در این دوره از مرحله انتخابی با سه کشتی‌گیر، یونس امامی، امیر‌علی آذرپیرا و احمد محمدنژاد‌جوان راهی قرقیزستان شد، در دو وزن موفق به کسب سهمیه شد تا در مجموع تعداد سهمیه برای حضور در المپیک پاریس را به عدد پنج برساند. در این رقابت‌ها یونس امامی، نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده دو مدال برنز جهان، در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان به روی تشک رفت و در پایان با نمایشی مطمئن با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و صاحب سهمیه المپیک شد. امامی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۱۵ بر ۴ بیونگ مین گنگ از کره جنوبی را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.

امیرعلی آذرپیرا نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران و دارنده دو مدال طلای امیدهای جهان در دیدار نیمه‌نهایی مقابل گانخویاگ گانباتار از مغولستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و با راهیابی به فینال، موفق شد پنجمین سهمیه المپیک پاریس برای کشتی آزاد ایران را از آن خود کند. آذرپیرا پیش‌از‌این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل آرش یوشیدا کشتی‌گیر دورگه ایرانی و ژاپنی از کشور ژاپن با نتیجه ۹ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. شرایط برای دیگر کشتی‌گیر ایرانی در این رقابت‌ها چندان خوب پیش نرفت و احمد محمدنژاد با شکست ۱۴ بر ۳ مقابل حریفی از مغولستان از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند. به‌این‌ترتیب کشتی آزاد ایران که پیش از این در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اوزان ۶۵ توسط رحمان عموزاد، در ۸۶ توسط حسن یزدانی و در وزن ۱۲۵ کیلوگرم توسط امیرحسین زارع موفق به کسب سه سهمیه المپیک شده بود، با کسب دو سهمیه المپیک توسط امامی و آذرپیرا، تعداد سهمیه‌هایش برای المپیک‌پاریس به عدد پنج رسید. گفتنی است آخرین فرصت کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک، رقابت‌های جهانی کسب سهمیه در استانبول است که ۲۰ اردیبهشت در استانبول ترکیه برگزار می‌شود و نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم ایران برای کسب آخرین سهمیه به میدان خواهد رفت.

روزنامه شرق

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا