حقوق بشر

ممانعت از آزادی دینا قالیباف از زندان اوین

 در حالی که امروز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه، نامه آزادی دینا قالیباف، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه بهشتی تهران به وی ابلاغ و از بند خارج شده بود، ساعاتی پیش به بند زنان زندان اوین بازگردانده شد. همزمان مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن ادعای اینکه تجاوز به دینا قالیباف کذب بوده، از تشکیل پرونده جدید علیه او در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، با آزادی دینا قالیباف، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه بهشتی تهران از زندان اوین مخالفت شد.

یک منبع مطلع به هرانا گفت: به وی اعلام شده که قرار بازداشت او مجددا تمدید شده است. بستگان خانم قالیباف معتقد هستند که این اقدام برای اعمال فشار برای تکذیب مطالبی که قبلا مطرح شده است، میباشد.

همزمان مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن ادعای اینکه تجاوز به دینا قالیباف کذب بوده، از تشکیل پرونده جدید علیه او در این رابطه خبر داد.

خانم قالیباف روز سه شنبه بیست و هشتم فروردین ماه در تهران بازداشت شد. وی پس از چند روز بازداشت، روز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد. نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین در یک پیام صوتی روایت خود از مشاهده دینا قالیباف را به عنوان “فردی با تن کبود و روایت‌گر آزار جنسی” مطرح کرده است.

خانم قالیباف در تاریخ بیست و هفتم فروردین ماه روایت بازداشت چندساعته خشونت‌آمیز خود که به خاطر حجاب در یکی از ایستگاه های مترو تهران صورت گرفته بود را اطلاع رسانی کرد، اقدامی که پس از گذشت یک روز به بازداشت مجدد وی انجامید.

دینا قالیباف، روزنامه نگار، فعال دانشجویی و دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه بهشتی، سال گذشته بعد از شرکت در تجمع دانشجویان این دانشگاه که در اعتراض به اعدام متهمان خانه اصفهان صورت گرفت، به کمیته انضباطی احضار شده بود.

دینا قالیباف سابقه همکاری با خبرگزاری هایی از جمله ایسنا و اقتصادآنلاین را در کارنامه خود دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا