احزاب و شخصیت‌هاچرخان

حزب تودهٔ ایران یورش گسترده رژیم ولایت فقیه به زنان را شدیداً محکوم می‌کند و مقاومت دلیرانهٔ زنان میهن‌مان را می‌ستاید!

همراهی با زنان قهرمان میهن‌مان در این مبارزه نابرابر، وظیفه تک تک باورمندان به آزادی و برابری جنسی- جنسیتی است. این مقاومت و پشتیبانی مردم از همسران، مادران، و دختران‌شان بی‌شک دامنه‌ای وسیع‌تر خواهد گرفت.

یورش گسترده رژیم به زنان در شرایطی صورت‌ می‌گیرد که رژیم ناتوان از برآورده کردنِ حداقل‌های زندگی مردم و گرانی افسارگسیختهٔ هزینه‌ها با درآمدهایی ناچیز کمر اکثریت قریب‌به‌اتفاق مردم میهن‌مان را زیر دشواری آن خم کرده است. اعتراض‌های کارگران، بازنشستگان، پرستاران، دانشجویان، جوانان، و زنان میهن‌مان هر روز در گوشه و کنار کشور نمادی روشن از وضعیت وخیم اقتصادی و انزجار عمیق مردم از ادامه حکومت جمهوری اسلامی در ایران است.

رژیم غرق در بحران‌های سیاسی-اجتماعی و اقتصادی و فساد سیستماتیک، با سرکوب و یورش به زنان دلاور میهن‌مان با یک تیر درصدد است دو نشان بزند‌. اول اینکه به هواداران هنوز وفادار به خود  قاطعیت و دفاع از باورهای عقب‌مانده و قرون وسطایی‌اش را درعمل نشان دهد، و از سوی دیگر می‌خواهد افکارعمومی و اعتراض‌های مردمی از ناکارآمدی‌های اقتصادی و دزدی‌های کلان و گسترده همراهان خامنه‌ای، ناهنجاری‌های فزایندهٔ اجتماعی، و تخریب محیط زیست را با موشک پراکنی‌های نمایشی که صدها میلیون دلار پول مردم را برباد داده است به‌انحراف بکشاند.

این یورش به زنان بعد از فرمان خامنه‌ای به‌منظور بازگرداندن زمان به قبل از آغاز جنبش مردمی “زن، زندگی، آزادی” به‌مرحله اجرا گذاشته شد. اژه‌ای، رئیس دستگاه قضائی رژیم، با صراحت اعلام‌کرد این تصمیم- یورش به زنان- در جلسهٔ سران سه قوه گرفته شده ‌است. به‌رغم یورش‌های کنونی که اغلب با به‌کار بردن خشونتی شدید، دستگیری و بازداشت زنان و دختران همراه است، زنان مبارز و مقاوم میهن‌مان همچنان بر خواست‌شان پافشاری می‌کنند. آنان به حجاب اجباری و دیگر خواست‌های رژیم زن‌ستیز و تن نمی‌دهند. آنچه شایسته و بایستهٔ یادآور شدن است نمونه‌های مقاومت مردمی و همراهی مردم و یاری رسانی‌شان به دستگیرشدگان و ایستادگی‌شان تا آزاد ساختن دستگیرشدگان است.

همراهی با زنان قهرمان میهن‌مان در این مبارزه نابرابر، وظیفه تک تک باورمندان به آزادی و برابری جنسی- جنسیتی است. این مقاومت و پشتیبانی مردم از همسران، مادران، و دختران‌شان بی‌شک دامنه‌ای وسیع‌تر خواهد گرفت.

حزب تودهٔ ایران، یورش وحشیانه به زنان آزاده، مقاوم، و سربلند ایران را شدیداً محکوم می‌کند و معتقد است که تنها با تلاش و اقدام هماهنگ و گستردهٔ همهٔ نیروهای مردمی و عدالت‌خواه در همراهی با مبارزه زنان میهن‌مان و پشتیبانی از آن  می‌توان این رژیم تا دندان مسلح را وادار به عقب‌نشینی کرد.

درود بر زنان آزادهٔ میهنمان!

آزادیِ پوشش حقِ زنان است!

پیروز باد مبارزهٔ زنان دلیر و مقاوم و همهٔ نیروهای مترقی و آزادی‌خواه کشور برای پایان دادن به حکومت دیکتاتوری جمهوری اسلامی!

حزب تودهٔ ایران، ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا