گوناگون

تهدید فعالان کارگری محبوس در زندان اوین

بازجوها شماری از فعالان کارگری زندانی در اوین را در آستانه روز جهانی کارگر به پرونده‌سازی جدید تهدید کردند…

شماری از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه و فعالان کارگری زن و مرد زندانی در زندان اوین را در آستانه‌ی روز جهانی کارگر تهدید کردند. به گزارش کانال تلگرامی سندیکا، ریحانه انصاری‌نژاد، آنیشا اسداللهی، رضا شهابی، کیوان مهتدی، داود رضوی و حسن سعیدی این زندانیان بودند که هدف تهدید بازجویان اوین قرار گرفتند.

بنا بر این گزارش، شهابی، رضوی و سعیدی، اعضای سندیکا همراه با مهتدی، نویسنده و مترجم و فعال کارگری، ظهر دوشنبه ۱۰ اردیبهشت از بند چهار به بند ۲۰۹ منتقل شدند و بازجویان به آنها گفتند که «هر گونه اعتراص و بیانیه از طرف آنها منجر به پرونده سازی خواهد شد و چند سالی به زندانشان اضافه خواهد گردید. بازجویان مشخصا تهدید کردند که اگر آنها بیانیه ای به مناسبت روز جهانی کارگر منتشر کنند، پرونده جدید علیه آنها باز نموده و تحویل قوه قضاییه خواهند داد و دوباره به چند سال زندان بیشتر محکوم خواهند شد».

سندیکا در گزارش‌اش درباره تهدید ریحانه انصاری‌نژاد و آنیشا اسداللهی هم گزارش داده که از این دو خواسته شده نزد بازجویان بروند اما آنها نپذیرفته‌اند. سندیکای اتوبوس‌رانی تأکید کرده که «بزرگداشت اول ماه مه، روز جهانی کارگر، حق همه کارگران است و تهدید فعالین ‌کارگری در بند فقط نفرت بیشتر نسبت به آمران و‌ عاملان آن ایجاد خواهد کرد.» این فعالان کارگری در پرونده‌سازی امنیتی حول بازدید دو سندیکالیست فرانسوی از ایران و اغلب حوالی روز کارگر ۱۴۰۱ بازداشت شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا