ورزشی

نخستین مدال بوکسورهای ایران در تورنمنت قزاقستان

در مرحله یک‌‌چهارم‌ نهایی وزن ۶۳.۵ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژاد که پیش از این برابر یرطوقان زینولیف از قزاقستان به برتری رسیده بود، به مصاف بختیار آناربایف قهرمان جوانان آسیا از قزاقستان رفت و با شکست دومین حریف قزاق، راهی مرحله بعد شد.

روزنامه شرق: بوکسور سبک‌‌وزن ایران با شکست‌دادن دومین حریف قزاق، مدال برنر خود را قطعی کرد. در ادامه تورنمنت بوکس قزاقستان، عصر دیروز (چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳) بوکسور سبک‌وزن ایران موفق شد با صعود به مرحله نیمه‌نهایی، مدال برنز و نخستین مدال ایران را قطعی کند.

در مرحله یک‌‌چهارم‌ نهایی وزن ۶۳.۵ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژاد که پیش از این برابر یرطوقان زینولیف از قزاقستان به برتری رسیده بود، به مصاف بختیار آناربایف قهرمان جوانان آسیا از قزاقستان رفت و با شکست دومین حریف قزاق، راهی مرحله بعد شد. در حالی که راند نخست این مبارزه به سود نماینده میزبان تمام شد، در راندهای دوم و سوم اما بوکسور ایران موفق شد حریف خود را شکست داده و به برتری برسد تا با صعود به مرحله نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

تیم ملی بوکس ایران در ادامه برنامه‌ آماده‌سازی خود برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی تایلند، در تورنمنت تدارکاتی قزاقستان حضور دارد. علی حبیبی‌نژاد، میثم قشلاقی، علی فتحی و روزبه صفری نیز دیگر بوکسورهای ایران در مسابقات جام «الوردا» آستانه هستند که در روزهای آینده روی رینگ می‌روند.

هدایت تیم ملی ایران در این مسابقات را فونتانا به عنوان سرمربی و فونتس به عنوان مربی‌ بر عهده دارند که هر دو کوبایی هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا