جوانان

اهدای ٨٠ هزار قطعه زمین به چه معناست؟

جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست افزایش جمعیت اعلام کرده است که ٨٠ هزار قطعه زمین را به خانواده‌های دارای سه فرزند و یا بیشتر اهدا خواهد کرد….

دبیر ستاد ملی جمعیت جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ٢۵ اردیبهشت گفت: رویداد جوانی جمعیت موضوع مهمی است و مردم باید حفظ خانواده، جوانی جمعیت و فرزندآوری را وظیفه خود بدانند.

شکیبا محبی‌تبار تصمیم به اهدای این زمین‌ها را مهمترین دستاورد دولت سیزدهم دانست و موضوع تشویق مردم به فرزندآوری را در همه کشورهای جهان رایج دانست.

اظهارات محبی‌تبار در حالی مطرح می‌شود که طبق آمارهای رسمی، تمایل مردم به فرزنداوری به دلیل بحران‌های اقتصادی و فقر در حال کاهش است و خانواده‌ها در تامین هزینه حتی یک فرزند نیز ناتوان مانده‌اند.

رژیم حاکم بر میهن بلازده ما در سال‌های اخیر به ویژه پس از تاکید علی خامنه‌ای بر این موضوع، سیاست تشویق مردم به فرزندآوری و افزایش جمعیت را در پیش گرفته است، اما نه تنها نتوانسته مردم را قانع کند، بلکه نرخ فرزندآوری همچنان رو به کاهش بوده است.

تحریم‌های اقتصادی اعمال شده و فساد سیستماتیک و گسترده در حکومت اسلامی که منجر به اقتصاد ناسالم و بیمار در ایران شده است، یکی از دلایل اصلی است که مردم نمی توانند هزینه‌های فرزندآوری را تامین کنند.

پیش از این در سال ١٣٨٩ و در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، دولت در راستای سیاست افزایش جمعیت قول داده بود برای هر فرزند متولد شده حساب بانکی با موجودی یک میلیون تومان باز کرده و هر ساله یکصد هزار تومان نیز به این حساب‌ها واریز کند، اما تا سن ١٨ سالگی قادر به برداشت وجه نخواهند بود. این طرح های شکست خورده از سوی جمهوری اسلامی تازگی ندارد. با این وجود، مدت کوتاهی پس از تصویب آن لایحه، دولت این پول را از حساب کودکان برداشت و به وعده خود عمل نکرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا