حقوق بشر

سیامک امینی به حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سیامک امینی، شهروند شصت و سه ساله ساکن تهران، توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب این شهر به چهار سال و سه ماه حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

بر اساس حکمی که در تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر شده، آقای امینی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/ خارجی” به سه سال و هفت ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” به هشت ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شد. همچنین او از بابت مجازات های تکمیلی به منع عضویت در گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی، منع استفاده از تلفن هوشمند و منع خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شد.

حمایت از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ از طریق فضای مجازی و ارتباط با گروه های مخالف نظام از جمله مصادیق اتهامات مطروحه علیه این شهروند عنوان شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال و هفت ماه حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا اطلاع داد: “دی ماه سال گذشته، منزل آقای امینی توسط ماموران سپاه پاسداران مورد تفتیش قرار گرفت و برخی از وسایلش ضبط شد. سپس او سه بار جهت بازجویی احضار و در آخرین جلسه بازپرسی، با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی آزاد شد. او به سندروم بهجت که یک بیماری التهابی خودایمنی است و عوامل محیطی و ژنتیکی در ایجاد آن نقش دارند، مبتلاست و از این جهت توان تحمل حبس ندارد.”

سیامک امینی، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۱، متاهل، ساکن تهران دارای شغل آزاد و از زندانیان سیاسی دهه شصت است که از نوروز ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۸ را در زندان سپری کرده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا