زنان

نرگس محمدی: گرچه شاکی بودم در جایگاه متهم نشاندنم

نرگس محمدی، برنده جایزه صلح نوبل و فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین، در واکنش به پرونده جدیدی که علیه وی گشوده شده، خواهان برگزاری دادگاه علنی با حضور خبرنگاران، فعالان حقوق بشر و وکلا شد.

وی خطاب به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی نوشت:

به اتهام تبلیغ علیه نظام و به دلیل اعتراض به تعرض جنسی به زنان سی‌ام اردیبهشت محاکمه‌ام می‌کنید. موظف هستید دادگاه علنی با حضور خبرنگاران مستقل و فعالان زنان و حقوق بشر و وکلایم برگزار کنید. می‌خواهم با همراهی شهادت‌دهندگان و راویان تعرض جنسی حکومت دینی استبدادی به زنان در دادگاه محاکمه شوم.

برای چهارمین بار طی چهار سال گذشته به موجب اعتراض و افشای تعرض جنسی مردان حکومت دینی به زنان پای میز محاکمات ظالمانه و فرمایشی کشیده می‌شوم. بار اول به تعرض بی‌شرمانه مردان حکومتی به خودم در سوم دی ماه ۱۳۸۹ در محوطه اوین اعتراض کردم و گرچه شاکی بودم در جایگاه متهم نشاندنم.

بار دوم به دلیل برگزاری روم تعرض و اذیت و آزار جنسی در کلاب هاووس و روایت‌گری تعرض و بار سوم به دلیل نوشتن بیانیه و شهادت دادنم در جنبش زن، زندگی، ازادی نسبت به تعرض های صورت گرفته علیه هم بندی‌هایم به زندان و شلاق محکوم شده‌ام

و این بار محاکمه به دلیل اعتراضم به کبودی تن و روایت تعرض به دینا قالیباف است. این پرونده یک روز پس از ارسال پیام صوتی‌ام ، در شعبه ۷ دادسرای مقدس تشکیل و به سرعت به مرحله محاکمه رسانده شد.

دادگاه روز سی‌ام اردیبهشت برگزار خواهد شد. درخواست کرده‌ام دادگاه به صورت علنی با حضور خبرنگاران، روزنامه‌نگاران مستقل، فعالان حقوق بشر، فعالان زنان و وکلایم برگزار شود و شهادت دهندگان همراهم با تضمین امنیت جانی، روانی و قضایی بتوانند به همراه وکلایشان حضور پیدا کرده و روایت تعرضشان را به شکل علنی و عمومی بازگو نمایند./ندای زنان

نرگس محمدی ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا