گوناگون

ادعای “اکسیوس” درباره مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران در عمان

به گفته منابع خبری، مک گورک و پالی سه‌شنبه گذشته وارد عمان شده و با میانجیگران عمانی دیدار کردند. مشخص نیست که نماینده ایران در این مذاکرات چه کسی بوده است.
همدلی| دو منبع آگاه مدعی شدند که دو مقام ارشد دولت آمریکا طی روزهای اخیر با مقامات ایرانی در عمان درباره چگونگی جلوگیری از تشدید حملات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایلنا به نقل از اکسیوس، دو منبع آگاه مدعی شدند که دو مقام ارشد دولت آمریکا طی روزهای اخیر با مقامات ایرانی در عمان درباره چگونگی جلوگیری از تشدید حملات منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.
این گفت‌وگوها – که «برت مک‌گورک» مشاور ارشد کاخ سفید در خاورمیانه و «آبرام پالی» نماینده موقت آمریکا در امور ایران در آن حاضر بودند – اولین دور گفت‌وگوها بین ایالات متحده و ایران از ژانویه بود که مذاکرات مشابهی در عمان انجام داده بودند.این گفت‌وگوها تنها یک ماه پس از حمله موشکی تلافی‌جویانه و بی سابقه ایران به اسرائیل در ۱۳ آوریل انجام شد.به گفته منابع خبری، مک گورک و پالی سه‌شنبه گذشته وارد عمان شده و با میانجیگران عمانی دیدار کردند. مشخص نیست که نماینده ایران در این مذاکرات چه کسی بوده است.
این منابع افزودند که نشست‌ها بر «توضیح پیامدهای رفتارهای ایران و نمایندگانش در منطقه و بررسی نگرانی‌های آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران» متمرکز بوده است.
«فیدانت باتیل» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا دوشنبه هفته گذشته گفته بود که دولت بایدن « در صورتی که ضرورت اقتضا کند، راه‌هایی برای ارتباط با ایران دارد.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا