گوناگون

سیل ویرانگر در غرب افغانستان حدود ۷۰ کشته بر جای گذاشت

بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیل درولایت غور و فاریاب واقع در غرب افغانستان دست کم ۶۸ کشته بر جای گذاشته و ده‌ها نفر از ساکنان مناطق سیل‌زده نیز مفقود شده‌اند….

شبکه طلوع افغانستان روز شنبه ۲۹ اردیبهشت (ثور) با اعلام این خبر نوشت که هزاران خانه و مغازه و هزاران جریب زمین کشاورزی نیز بر اثر سیل در این مناطق از بین رفته است.

این در حالی است که سیلاب‌های بنیان‌کن هفته گذشته در مناطق شمالی افغانستان همچنان تلفات جانی در پی دارد. مقامات طالبان روز شنبه گفتند که آمار قربانیان سیل در مناطق مختلف افغانستان به ۴۰۰ تن رسیده است.

عبوالواحد حماس، سخنگوی طالبان در ولایت غور کشته شدن دست کم ۵۰ نفر بر اثر سیل در این ولایت را تأیید کرده است. وی گفت که خسارت‌ها در شهرستان فیروزکوه بیش از مناطق دیگر بوده و دست کم هزار رأس دام نیز در این سیل تلف شده‌اند.

از سوی دیگر دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد بیشترین خسارت سیلاب ناشی از باران‌های شدید در روزهای ۱۰ تا ۱۱ ماه جاری در ۲۱ شهرستان در ولایت‌های بدخشان، تخار و بغلان به بار آمده است.

وزارت ترانسپورت و هوانوردی طالبان اعلام کرد که روز یکشنبه نیز ولایت‌های هرات، فراه، غور، بادغیس، بدخشان، تخار، بغلان، پنجشیر، نورستان، کنر، کاپیسا، پروان، بامیان، فاریاب، جوزجان و سمنگان شاهد بارش شدید باران و احتمالا جاری شدن سیلاب خواهند بود.

یورو نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا