ورزشی

تیم ملی تکواندو برای پنجمین‌بار قهرمان آسیا شد

تیم ملی تکواندوی کشورمان برای پنجمین بار به عنوان قهرمانی مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا دست یافت.

روزنامه شرق: روز پایانی بیست‌و‌ششمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا، دیروز (شنبه – ۲۹ اردیبهشت) در شهر دانانگ کشور ویتنام برگزار شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا توسط آرین سلیمی و یک مدال نقره توسط علی خوش‌رو شد تا تیم ملی تکواندو برای پنجمین بار به مقام قهرمانی آسیا دست پیدا کند. در رقابت‌های دیروز، سلیمی در وزن ۸۷+ کیلوگرم در نخستین مبارزه خود در دو راند متوالی و با نتایج ۱۷ بر ۵ و ۸ بر ۵ از سد تکواندوکار کره‌جنوبی گذشت و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت.

او در این مرحله در مبارزه با وانگی از چین به برتری ۲ بر یک دست یافت. سلیمی در راند دوم با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب حریف خود شد، اما با برتری ۴ بر ۳ و ۳ بر ۲ در راندهای اول و سوم به دیدار نهایی راه یافت. نماینده المپیکی تکواندوی ایران در دیدار نهایی وزن ۸۷+ کیلوگرم به مصاف پارک از کره‌جنوبی رفت و در دو راند متوالی و با نتایج مشابه ۱۲ بر ۱۰ از سد حریف خود گذشت و به مدال طلا دست یافت. علی خوش‌رو در وزن ۸۰- کیلوگرم در نخستین مبارزه خود در دو راند متوالی و با نتایج ۵ بر ۱۱ و ۱۱ بر ۵ هوانگ از چین تایپه را شکست داد. او در ادامه به مصاف سالائف از ازبکستان رفت و در این مبارزه نیز در دو راند متوالی و با نتایج مشابه ۶ بر ۵ از سد حریف خود گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. نماینده کشورمان در این مرحله به مصاف صالح الشرباتی نایب‌قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو رفت و موفق به برتری ۲ بر صفر شد.

خوش‌رو در راند نخست ۷ بر ۵ و در راند دوم ۱۰ بر ۶ از سد حریف خود عبور کرد و فینالیست شد. خوش‌رو در دیدار نهایی در مقابل جسوربک جایسانوف در دو راند متوالی و با نتایج ۷ بر ۲ و ۱۱ بر ۴ شکست خورد و به مدال نقره رسید. در پایان مسابقات این دوره تیم ملی تکواندوی مردان با کسب سه مدال طلا (مهدی حاجی‌موسایی، محمدحسین یزدانی و آرین سلیمی)، دو مدال نقره (مهران برخورداری و علی خوش‌رو) و دو مدال برنز (ابوافضل زندی و متین رضایی) پس از هشت سال برای پنجمین بار به مقام قهرمانی آسیا دست یافت. تیم ملی تکواندوی کشورمان پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ به مقام قهرمانی دست یافته بود. تیم ملی تکواندوی بانوان کشورمان نیز با کسب یک مدال نقره میلکا میرحسینی و یک برنز سعیده نصیری به کار خود پایان داد و از تکرار عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی خود در دو دوره گذشته بازماند. هدایت تیم ملی تکواندوی کشورمان در بخش مردان برعهده مجید افلاکی است و مینو مداح نیز سرمربیگری تیم ملی بانوان را بر عهده دارد.

عنوان برترین تکواندوکار و مربی آسیا به ایران رسید

عنوان فنی‌ترین تکواندوکار و بهترین مربی رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا به نمایندگان ایران رسید.

در پایان رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در ویتنام که با قهرمانی تیم ملی مردان ایران به پایان رسید، مهدی حاجی‌موسایی نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران که با شکست رقبای خود به عنوان قهرمانی آسیا رسید، به عنوان فنی‌ترین تکواندوکار این رقابت‌ها انتخاب شد. همچنین مجید افلاکی سرمربی تیم ایران نیز به‌عنوان برترین مربی آسیا انتخاب شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا