اخبار

خبر فوری. وقوع «سانحه» برای کاروان هلی‌کوپترهای حامل ابراهیم رئیسی

سانحه برای هلی‌کوپتر رئیسی؛ فارس: دچار سانحه نشده؛ تسنیم: دچار سانحه شده

اخبار ضد و نقیضی در خصوص این سانحه از سوی رسانه‌های ایران منتشر شده و تاکنون و بر اساس آخرین گزارش‌ها اطلاعی از سرنوشت بالگرد حامل ابراهیم رئیسی در دست نیست. شما می‌توانید اینجا از آخرین اخبار مربوط به این حادثه مطلع شوید.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران علاوه بر ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار استان آذربایجان شرقی هم در این هلی‌کوپتر حاضر بوده‌اند. علاوه بر خلبان و کمک خلبان، سرتیم حفاظتی رئیس جمهور هم در این بالگرد بوده که از سرنوشت هیج‌کدام اطلاعی در دست نیست. اخبار ضد و نقیض دیگری از سرنشینان بالگرد وجود دارد و مشخص نیست دقیقا مقام ها همراه هم در بالگرد حادثه دیده حضور داشته اند یا نه.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده که به دلیل بدی آب و هوا امکان رسیدن به هلی‌کوپتر حامل رئیس جمهور ایران وجود ندارد و هنوز این هلی‌کوپتر پیدا نشده است.

خبرگزاری فارس هم در ابتدا گزارش داده بود که محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز بعد از این حادثه توانسته تماس تلفنی برقرار کند اما در ادامه دیگر تلفن همراه او و دیگر همراهان در دستر نبوده است.

تلویزیون جمهوری اسلامی هم در ابتدا خبر داده بود که هلی‌کوپتر حامل رئیسی به دلیل بدی و آب و هوا «فرودی سخت» را تجربه کرده است.

وحیدی: به دلیل بدی آب و هوا، نیروهای امدادی هنوز نتوانسته‌اند به محل حادثه برسند

به گزارش یورونیوز، احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی در گفتگویی با شبکه خبر صدا و سیما گفته است هیچ ارتباطی با افراد حاضر در هلی‌کوپتر حامل رئیسی برقرار نشده و «به دلیل وضعیت آب و هوا و مه، بالگرد حامل رئیسی جمهور مجبور به فرود سخت شده است.» وحیدی همچنین اضافه کرد به دلیل بدی آب و هوا نیروهای امدادی هنوز نتوانسته‌اند به محل حادثه برسند. او همچنین در ادامه افزود: «منطقه پیچیده است و ارتباطات سخت است و منتظر رسیدن نیروهای امدادی به منطقه هستیم تا نتیجه را اعلام کنیم.»

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران خبر داده که در این کاروان ۳ هلیکوپتر حضور داشته‌اند که دو هلیکوپتری که برخی از وزرا و مسئولان در آن حضور داشته‌اند سالم به مقصد رسیده‌اند.

تسنیم در بخش دیگری از گزارش خود نوشته است «برخی از همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند با مرکز تماس برقرار کنند و همین مسئله امیدواری برای پایان این حادثه بدون تلفات جانی را افزایش داده است.» با این حال این خبرگزاری به نقل از افراد محلی می‌گوید که «به دلیل فضای مه‌آلود منطقه، هنوز وضعیت بالگرد حامل رئیسی مشخص نیست.»

خبرگزاری ایرنا گزارش داده که جنگل دیزمار، محل دقیق تر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا بوده است.

هنوز جزئیات این حادثه به صورت دقیق مشخص نیست اما صدا و سیما اعلام کرده که هنوز نیروهای امدادی نتوانسته‌اند به محل حادثه برسند و بروز مه غلیظ کار رسیدن به هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی را با دشواری رو به رو کرده است.

این گزارش همچنین افزوده است که بالگرد حامل رئیسی با «فرود سخت» مواجه شده است. خبرگزاری ایسنا گزارش داده که علاوه بر رئیسی، محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این بالگرد حضور داشته‌اند.

خبرگزاری فارس هم گزارش داده که آل هاشم لحظاتی پس از وقوع حادثه توانسته تماس تلفنی برقرار کند اما پس از آن تماس دیگر تلفن‌های افراد حاضر در آن حادثه در دسترس نیستند.

خبرگزاری ایسنا همچنین در گفتگویی به نقل از بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم‌های امدادی و جستجو به محل خبر داد. او همچنین در ادامه با اشاره به اینکه محل وقوع حادثه در محدوده کلیبر و ورزقان بوده گفت: «گزارش‌ها حاکی از وقوع حادثه است و باید تیم‌ها در محل حاضر شوند تا بررسی‌ها در این خصوص انجام شود.»

احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز هم در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفته است: «از جزئیات حادثه اطلاعی ندارم. دوستان هلال‌احمر که به منطقه می‌رفتند به من اعلام کردند که این اتفاق افتاده و ما به دنبال هلی‌کوپتر زمین خورده هستیم.»

این خبرگزاری همچنین به نقل یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی که خواسته نامش فاش نشود نوشته: «گویا حادثه برای بالگرد آقای رئیسی بوده است، اطلاعات دقیقی ندارم.»

فارس: هوا مه آلود بود، رئیسی زمینی راهی تبریز شد
بهارنیوز-پس از این، خبرگزاری فارس نوشت که پس از مه‌آلود شدن هوا، بالگردهای کاروان رئیسی فرود آمدند و آنها به صورت زمینی راهی تبریز شدند.

شبکه خبر: تیم های امدادی در تلاش برای رسیدن به محل حادثه هستند
اما دقایقی نگذشته بود که شبکه خبر در زیرنویس خود نوشت: «خبرهای تایید نشده از وقوع حادثه برای یکی از بالگردهای همراه رئیس‌جمهور در سفر به آذربایجان شرقی خبر داد. تیم‌های امدادی در تلاش برای رسیدن به محل سانحه هستند».

تسنیم: بالگرد حامل رئیسی دچار سانحه شد
همزمان تسنیم هم نوشت «برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته اند تماسی با مرکز برقرار کنند و بدین جهت امیدواری برای پایان این حادثه بدون تلفات جانی افزایش یافته است. در این کاروان، ۳ هلیکوپتر حضور داشته اند که دو هلیکوپتر که برخی وزرا و مسولان در آن حضور داشته اند سالم به مقصد رسیده اند. شنیده شده است آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز و آقای امیرعبداللهیان وزیر خارجه نیز در هلیکوپتر حامل رییس جمهور حضور داشتند.»

علیرضابیگی: دوستان هلال احمر به دنبال هلی کوپتر زمین خورده هستند
همچنین احمدعلیرضا بیگی، نماینده تبریز در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین، با بیان اینکه از جزئیات حادثه اطلاعی ندارد، بیان کرد: «دوستان هلال‌احمر که به منطقه می‌رفتند به من اعلام کردند که این اتفاق افتاده است و ما به دنبال هلی‌کوپتر زمین خورده هستیم.»او در پاسخ به این سوال که حادثه برای بالگرد حامل رئیس دولت سیزدهم رخ داده است، گفت: «دقیقا نمی‌توانم بگویم.»

شبکه خبر: سانحه فرود سخت برای بالگرد رئیسی
همچنین یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی، که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: «گویا حادثه برای بالگرد آقای رئیسی بوده است، اطلاعات دقیقی ندارم.» در جدیدترین اخبار، شبکه خبر در زیرنویس خود نوشت: «خبرهای اولیه حاکی از سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رئیس‌جمهوری است». این زیرنویس همچنین منطقه سانحه را «جلفا» اعلام کرد.

فارس: تلفن‌ها در دسترس نیست
خبرگزاری فارس در خبری نوشت: گروه‌های امدادی در مسیر اعزام به محل سانحه هستند. برخی افراد توانسته اند بعد از وقوع حادثه لحظاتی با آیت الله آل هاشم صحبت کنند اما در حال حاضر تلفن ها در دسترس نیست. پیش از این یکی از نزدیکان رئیس جمهور به خبرنگار فارس گفته بود هلی کوپتر حامل رئیس جمهور به دلیل مه آلود بودن هوا فرود آمده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا