زحمتکشان

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری: آمریکا بایستی بی‌درنگ کوبا را از فهرست کشورهای “پشتیبان تروریسم” حذف کند!

برگردان: جهان

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری بار دیگر بامردم مبارز، کارگران و دولت کوبا برای خواست دیرینه و عادلانه آنان و حذف همیشگی نام کوبا از فهرست کشورهایی که به آنان «پشتیبان تروریسم» نام داده اند، هم‌آوا می‌شود.

حتی وزیر امور خارجه آمریکا،  در گزارش چندی پیش خود ، کوبا را در گروه کشورهایی که «با تلاش‌های ضد تروریسم آمریکا همکاری نمی‌کنند» هم قرار نداده است، آن‌چنان‌که در سال‌های گذشته چنین انگی می‌زد

جنبش اتحادیه‌های کارگری طبقاتی جهانی می‌داند که کوبا نه تنها کشوری پشتیبان تروریسم نیست، بلکه خود قربانی تروریسم است. مردم قهرمان کوبا، شش دهه است که با محاصره جنایتکارانه واداشته شده از سوی ایالات متحده و تلاش پیوسته‌ برای رویارویی با دست‌یازی بیگانگان در کشور خود درگیر بوده اند.

جا گرفتن کوبا در فهرست کشورهایی که گفته می‌شود پشتیبان تروریسم هستند، تلاش دیگری از سوی امپریالیسم آمریکا برای به‌گوشه راندن این جزیره از نظر سیاسی و اقتصادی، با آماج دست‌یازی در امور داخلی  و تهیدست کردن مردم این کشور است.

از این رو، فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری بر همبستگی و پشتیبانی بی چون و چرای خود از کوبا و خواسته‌های دادگرانه ‌اش پافشاری می‌کند!

منتشر شده در وبسایت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری – ۲۰ ماه مه ۲۰۲۴

برگردان: جهان – ۳۱ اردیبهشت  ۱۴۰۳

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا