بین‌المللی

آلمان خواستار تخصیص ۳.۸ میلیارد یوروی دیگر برای کمک به اوکراین شد

منابع رسانه‌ای آلمان گزارش دادند که وزارت دفاع این کشور خواستار تخصیص ۳.۸ میلیارد یوروی دیگر برای کمک به اوکراین شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه بیلد آلمان شنبه نوشت که بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان این درخواست را با اولاف شولتس صدراعظم و کریستین لیندلر وزیر دارایی این کشور مطرح کرده است.

آلمان تاکنون ۷.۱ میلیارد یورو کمک برای اوکراین در نظر گرفته و خواهان آن است که ۳.۸ میلیارد یوروی دیگر در سال جاری به کی‌یف داده شود. این درخواست در ماه ژوئن رسما به پارلمان آلمان ارائه می‌شود.

علاوه بر این، آلمان در نظر دارد که سال آینده میلادی ۱۵ میلیارد یورو به اوکراین کمک کند.

وزارت دارایی آلمان تاکید کرده است که برلین «نباید در تقویت توان دفاعی اوکراین ناکام بماند» و «در صورت امکان» باید در سال جاری تسلیحات بیشتری به کی‌یف داده شود.

این در حالی است که رسانه‌ها گزارش داده‌اند که آلمان در حال بررسی ارائه موشک‌های دوربرد به اوکراین است.

همچنین پیستوریوس گفته آلمان یک سامانه ضدموشکی پاتریوت دیگر به کی‌یف خواهد داد و آموزش پرسنل متخصص اوکراینی برای استفاده از این سامانه آغاز شده است.

به گفته وی، آلمان سامانه‌های IRIS-T، سامانه ضدهوایی گپارد و مهمات توپخانه نیز به اوکراین تحویل خواهد داد.

آلمان از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین، از حامیان نزدیک اوکراین بوده و نیروهای این کشور را برای استفاده از تانک های لئوپارد ۲ آموزش داده است. برلین متعهد شده که بیش از ۲۱ دستگاه تانک لئوپارد ۲ را به اوکراین تحویل دهد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا