گوناگون

“خوش باش که ظالم نَبَرد راه به منزل”

شقایق محمدی، همسر محمدحسین مرادمند بازیکن تیم استقلال تهران، پس از انتشار قسمتی از شعر حافظ در استوری ‌اینستاگرام خود که در آن آمده است «خوش باش که ظالم نَبَرد راه به منزل»، از تماس و تهدید به بازداشت خود خبر داد….

پس از اعلام خبر مرگ ابراهیم رئیسی کارگزار جنایتکار حکومت جمهوری اسلامی، دادستان کل رژیم “ولایی” با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد: “با افرادی که با سوءاستفاده از فضای مجازی در مورد این حادثه مبادرت به مخدوش کردن امنیت روانی جامعه و تشویش اذهان عمومی با انتشار محتوای خلاف واقع، نشر اکاذیب و توهین می‌کنند مطابق مقررات برخورد سریع، مؤثر و بازدارنده صورت خواهد گرفت.”

خانم محمدی در استوری دیگری با اشاره به تهدید و احضار خود توسط نهاد‌های امنیتی، نوشته است که “چیزی جز آزادی که حق همه انسان‌ها است، آرزویی در سر در ندارم.”

شقایق محمدی اعلام کرده که «بدون ذره‌ای تردید فردا در ساعت و آدرس تعیین‌شده توسط شما حضور خواهم داشت».

هموطنی هم در واکنش به این خبر نوشته: همیشه با شب زیستن، پاسدار شب بودن و آب و نان از شکار نور خوردن، عایدی جز خریدن نفرین سپیده و طلوع نداشته و ندارد. این است پاسخ خلایق به جلادان و دیکتاتورها و ملازمان‌شان. این است پاداش همه‌عمر اعدام عشق و قتل عام آزادی. این است حاصل درک نکردن سینه‌های داغ مردمان در گذار زمان. چنین است قدرت زمان. این است بزنگاهی که تاریخ و انسان و زمان از کیفر ناگزیر جلادان، شادمان بگذرند.

باور و اعتقاد ابراهیم رئیسی چنان تنگ، جزم و تهی از حرمت و جایگاه و مفهوم انسان بود که فراتر از آن را هرگز جز با شمشیر جلادیِ دین‌پناهی نتوانست تراز کند. خدمتگزار و مجریِ تحمیل حکومت اجباری، دین اجباری، حجاب اجباری، کودک کار اجباری، فقر و فاقه‌ اجباری، بیکاریِ اجباری، تورم اجباری، تن فروشیِ اجباری، زاغه‌نشینیِ اجباری، کارتن‌خوابیِ اجباری، تکدی‌گری اجباری، دست‌فروشیِ اجباری و خودکشیِ اجباری به‌خاطر کشتن آرزو و امید و آینده‌ قربانیان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا