حقوق بشر

وحید بنی عامریان، متهم سیاسی به “بغی” متهم شد

وحید بنی عامریان، متهم سیاسی اواخر اردیبهشت ماه، در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این متهم سیاسی با مصداق عضویت و همکاری با یکی از گروه های اپوزیسیون به “بغی” متهم شده است. اتهامی که می تواند به صدور حکم های سنگین از جمله اعدام منتهی شود.

آقای بنی عامریان که در تاریخ یکم دی ماه سال گذشته در تهران بازداشت شده بود، اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ظن عضویت و همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام از بابت اتهام بغی و از بابت اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور تفهیم شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، وحید بنی عامریان که در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس است، از زمان بازداشت تاکنون از دسترسی به وکیل انتخابی خود محروم مانده است.

پیشتر یک منبع مطلع هرانا گفته بود: “وحید از بیماریهای متعددی از جمله سندروم روده تحریک پذیر، ضعف سیستم ایمنی بدن و عفونت حاد در مجاری تنفسی رنج میبرد. امری که منجر به افزایش نگرانی های خانواده عامریان در خصوص وضعیت جسمانی او شده است.”

لارم به ذکر است؛ طرح اتهام بغی، میتواند منجر به مجازات هایی از جمله اعدام، صلب، قطع دست راست و پای چپ و یا نفی بلد است منتهی شود.

وحید بنی عامریان پیشتر در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. وی در دو پرونده جداگانه توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به هجده سال حبس و تبعید محکوم شد. در نهایت وی در اسفند ماه سال گذشته به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا