گوناگون

خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران از جلسه مشترک «محور مقاومت» در تهران خبر داد

فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران در حاشیه مراسم خاکسپاری ابراهیم رئیسی، عضو هیئت مرگ و همراهان او با چند تن از مسئولان گروه‌های سیاسی و شبه نظامی همسو با جمهوری اسلامی دیدار کرده است….

خبرگزاری تسنیم که به سپاه پاسداران وابسته است با انتشار یک عکس که در آن اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران دیده می‌شوند، نوشت: «در این جلسه، آخرین وضعیت سیاسی، اجتماعی و نظامی غزه و عملیات طوفان الاقصی و نقش جبهه مقاومت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر استمرار جهاد و مبارزه تا پیروزی کامل مقاومت فلسطین در غزه با مشارکت همه گروه‌ها و جبهه‌های مقاومت در منطقه تأکید شد.» جزئیات بیشتری از محتوی این جلسه مشترک منتشر نشده است.

جمهوری اسلامی ایران نیروهای همسو با خودش در منطقه را «محور مقاومت» می‌نامد. از هفت اکتبر ۲۰۲۳ که اسرائیل به دنبال حمله غیرمنتظره حماس به شهرک‌های اشغالی، حمله‌های مرگباری به غزه را شروع کرد، برخی از گروه‌های همسو با ایران، از جمله حوثی‌ها در یمن، در حمایت از فلسطینی‌ها به مواضع اسرائیل و حامیان آن حمله کردند. ایران اما تنها یک بار پس از اینکه اسرائیل ساختمان کنسولگری‌اش در سوریه را هدف قرار داد، در یک حمله از پیش اعلام شده چندین پهپاد و موشک به اسرائیل شلیک کرد. پیش از این منابع بین‌المللی از مذاکره ایران و آمریکا در یمن به منظور «کاهش تنش» در منطقه خاورمیانه خبر داده بودند. آمریکا پیش از این نیز از ایران خواسته بود مانع حمله نیروهای همسو به مواضع آمریکا در منطقه شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا