گوناگون

نماینده تبریز در مجلس یازدهم: منطقه سقوط بالگرد رئیسی آنتن‌دهی موبایل خوبی دارد

احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس و استاندار اسبق آذربایجان شرقی معتقد است که سانحه سقوط بالگرد حامل رئیس جمهوری ایران و همراهان و نیز اطلاع‌رسانی‌های اولیه در خصوص آن با ابهامات زیادی همراه است.

وی به سایت دیده‌بان ایران در خصوص علت پیدا نشدن محل سقوط با توجه به ادعاهای معاون اجرایی و رئیس دفتر رئیس جمهوری مبنی بر برقراری تماس با یکی از سرنشینان بالگرد می‌گوید: «برای من هم عجیب است چراکه ما امکانات فنی قابل توجهی داریم که از روی سیگنال تلفن همراه می‌توان به راحتی محل را پیدا کرد. فعلا منتظر گزارش ستاد کل نیروهای مسلح هستم.»

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اجازه پروازه بالگرد به رغم هشدار سطح نارنجی هواشناسی گفت: «برایم مبهم است که چرا فاصله میان تبریز تا سد قیز قلعه سی را که فاصله کمی دارند، با هلیکوپتر طی کردند؟ چرا پرواز در فرودگاه پارس‌آباد فرود نیامد که با محل برگزاری مراسم ۲۰ تا ۲۵ دقیقه فاصله دارد؟»

آقای علیرضا‌بیگی در این خصوص با اشاره به اینکه در دوره مسئولیت وی در سال ۹۰، هواپیمای حامل معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح سد خداآفرین در فرودگاه پارس آباد به زمین نشسته بود، افزود: «اینکه چرا تصمیم گرفتند این فاصله را با هلیکوگتر طی کنند را نمی‌دانم. آن هم در شرایطی که وضعیت آب و هوایی نارنجی اعلام شده است و اصلا به صرفه نیست این مسیر با هلیکوپتر طی شود. ضمن اینکه هلیکوپتر هم مخاطرات خود را برای شخص دوم کشور دارد.»

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم سپس تاکید کرد که در منطقه یاد شده آنتن‌دهی و امکانات خوبی برای تماس برقرار است «کمااینکه آقای آل هاشم هم تا سه چهار ساعت از طریق تلفن همراه خود و تلفن همراه خلبان با رئیس دفتر آقای رئیسی در ارتباط بوده است.»

استاندار اسبق آذربایجان شرقی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است این سانحه علل دیگری به جز نقص فنی داشته باشد، به دیده‌بان ایران گفت: «اطلاعات من کم است و منتظر گزارش ستاد کل هستم.»

وی در پایان گفت که از نظر وی سانحه سقوط بالگرد رییس جمهوری ابهامات زیادی دارد و باید منتظر گزارش کامل ستاد کل نیروهای مسلح بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا