زحمتکشان

انعقاد قرارداد ضد کارگری و مفتضحانه توسط مدیریت شرکت واحد با بیمه تکمیلی دانا

با توجه به شکایات و اعتراضاتی که در دو ماه اخیر پرسنل شرکت واحد نسبت به عملکرد و خدمات نامطلوب بیمه تکمیلی دانا داشتند پس از بررسی ها و تحقیقاتی که برخی از همکاران حق طلب در این زمینه انجام دادند مشخص گردید که این عملکرد نامطلوب بیمه در پرداخت فاکتورهای ارائه شده از طرف بیمه گزاران به خاطر قرارداد بسیار ننگینی است که مابین شرکت واحد و بیمه دانا منعقد گردیده است.

مسئولین ناکارآمد شرکت واحد در این قراداد قید نموده‌اند که تمامی فاکتورهای ارائه شده از طرف بیمه گزاران میبایستی مطابق تعرفه صادر شده از طرف بیمه مرکزی پرداخت گردد و ‌بخش نامه سازمان نظام پزشکی‌ و وزارت بهداشت و درمان که معمولا برای تعیین هزینه های ویزیت پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص و سایر موارد پزشکی که در ابتدای سال صادر می‌شود و پزشکان به استناد به همان بخشنامه بیماران را ویزیت و پذیرش می‌کنند نادیده گرفته شده است. در همین راستا مبالغی که در تعرفه بیمه مرکزی قید شده بسیار کمتر از مبالغ تعیین شده در بخشنامه سازمان نظام پزشکی میباشد.

به عنوان نمونه ویزیت پزشکان متخصص در سازمان نظام پزشکی در سال جدید مبلغ ۲۵۰ هزار تومان مشخص شده و تمامی پزشکان متخصص در اقصی نقاط تهران باید با همین مبلغ بیماران را ویزیت کنند، نه کمتر و نه بیشتر.  ولی بیمه مرکزی در تعرفه صادر شده خود این مبلغ را بسیار پایین یعنی نزدیک به ۱۳۰ هزار تومان و یا شاید هم کمتر برای شعبات بیمه مشخص کرده است.

بیمه دانا مبالغ فاکتورهای بیمه گزاران را به استناد به همین بخشنامه بیمه مرکزی که در قرارداد شرکت هم‌ منعقد شده پس از کسر ده درصد فرانشیز  پرداخت می‌کند. یعنی بابت یک ویزیت ۲۵۰ هزار تومانی پس از کسر ده درصد فرانشیز  مبلغ ۱۱۳ هزار تومان پرداخت میشود که این امر باعث زیان دهی بیمه گزاران، یعنی ما کارگران، میشود. در صورتیکه زمانیکه با بیمه آسیا قرارداد منعقد شده بود تمام فاکتورهای ارائه شده طبق همان دستورالعمل سازمان نظام پزشکی محاسبه و پس از کسر ده درصد فرانشیز پرداخت میگردید.

مگر میشود پزشکان مجوز خود را برای طبابت از سازمان نظام پزشکی دریافت نمایند و دستورالعمل های همان سازمان را برای طبابت ملزم به اجرا گردند ولی بیمه مرکزی برای پرداخت هزینه های پزشکی بیمه گزاران یک بخشنامه و تعرفه مختص به خود و کاملا سلیقه ای صادر نماید. یعنی یک بام و دو هوا . کجای قانون نوشته شده  که برای یک صنف شغلی دو تا ارگان کاملا متفاوت از هم تعیین تکلیف و نرخ تعیین کنند.

در این وسط مدیریت شرکت واحد با سوء استفاده از بخشنامه بیمه مرکزی اقدام‌ به انعقاد چنین قرارداد مفتضحانه و ضد کارگری کرده است.

بیمه تکمیلی بخشی از حقوق و‌ مزایای کارگران‌ است و با این اقدام‌، مدیریت به سطح حقوق و‌ مزایای ما تعرض کرده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به مدیریت شرکت واحد هشدار می‌دهد که هرچه سریعتر این قرارداد ضدکارگری را فسخ‌ نماید و مجددا به انعقاد یک قرارداد شفاف و طبق دستورالعمل سازمان نظام پزشکی که منافع کارگران در آن در نظر گرفته شود اقدام نماید.

چاره کارگران وحدت و تشکیلات است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۸ خرداد ۱۴۰۳

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا