جوانان

کشته و زخمی شدن ٩٨ کولبر از ابتدای سال ١۴٠٣

از ابتدای سال ١۴٠٣ تاکنون در مجموع ٩٨ کولبر در مرزهای کردستان کشته و زخمی شده‌اند که بالاترین میزان کشتار کولبران طی ١٣ سال گذشته بوده است….

به گزارش “کوردپا”، طی ٧٠ روز گذشته ١٧ کولبر  از جمله ۶ کودک زیر هجده سال در مرزهای کوردستان جان خود را از دست داده‌اند و ٨١ کولبر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بنا بر این گزارش، ١١ تن از این کولبران با شلیک مستقیم نیروهای نظامی رژیم، ٢ تن بر اثر سرمازدگی، ٣ کولبر در پی سقوط از ارتفاع و تعقیب و گریز نظامیان رژیم و یک کولبر دیگر نیز بر اثر سکته قلبی جان خود را حین کولبری از دست داده‌اند.

“کوردپا” خاطرنشان کرد که ۴۴ درصد کولبران در مرز نوسود، ٢١ درصد در مرز بانه، ١۵ درصد در مرز هورامان، ٨ درصد در مرز مریوان، ۶ درصد در مرز سردشت و ۴ درصد در مرز سقز کشته و یا زخمی شده‌اند.

با استناد به آمار ثبت شده در مرکز آمار “کوردپا”، در بازه زمانی بین سال‌های ١٣٩٠ تا ١۴٠٢ شمسی، در مجموع ٢ هزار و ۴۶٣ کولبر در مرزهای کوردستان کشته و زخمی شده‌اند.

لازم به ذکر است که ٧۴ درصد کولبران با شلیک مستقیم نیروهای نظامی رژیم اسلامی ایران کشته شده و ۶۴ تن از کولبران نیز زیر ١٨ سال سن داشته‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا