حقوق بشر

همسر صبا آذرپیک، روزنامه‌ نگار زندانی از سقط جنین او در زندان خبر داد

همسر صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار زندانی اعلام کرد که استرس ناشی از شرایط زندان باعث شده است که خانم آذرپیک جنین خود را از دست بدهد. به گفته وی، خانم آذربیک روز گذشته با علائم خونریزی شدید از زندان به بیمارستان منتقل شده، اما رسیدگی های پزشکی برای جلوگیری از سقط جنین نتیجه بخش نبوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار زندانی به دلیل استرس ناشی از شرایط زندان جنین خود را از دست داد.

عطاالله حافظی، همسر این روزنامه نگار با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: “دیروز همسرم صبا آذرپیک به دلیل خونریزی شدید از زندان به بیمارستان منتقل شد و بارداری این ماهش را از دست داد. بهمن، بعد از جلسه ۹ ساعته دادگاه نیز، جنین دو ماهه ما سقط شد.”

به گفته وی، روز گذشته درخواست رسیدگی و صدور دستور آزادی همسرش جهت ضرورت ادامه روند درمان به قید فوریت با توجه به امکان “وقوع ناباروری دائمی” به ثبت رسیده است.

آقای حافظی همچنین خطاب به غلامحسین محسنی اژه ای، رئیس قوه قضاییه نوشته است: “از مسئولین زندان وضعیت حال روحی همسر اینجانب را جویا شوید. حق شهروند مسئول که عمری با فساد مبارزه کرده این نیست. در حالیکه یکشنبه این هفته، روز بازداشت به سرپرست دادسرا مراتب اعلام شد که همسرم نبایستی در محیط استرس‌زا قرار گیرد، علیرغم فرصت یک روزه برای اجرای حکم، با خشونت و آسیب فیزیکی در دادسرا (کبودی دو بازو) به خودرو منتقل و به زندان اعزام شد.”

روز یکشنبه بیستم خرداد، مرکز رسانه قوه قضاییه با انتشار گزارشی اعلام کرد که صبا آذرپیک “برای اجرای حکم قطعی قضایی با شکات خصوصی متعدد” بازداشت و راهی زندان شده است.

صبا آذرپیک، روزنامه نگار پیشتر از بابت اتهامات پنج فقره نشر اکاذیب، افترا و تهدید در پی شکایت‌ های جداگانه از وی از سوی مجلس شورای اسلامی، محسن دهنوی و زهرا شیخی، نمایندگان تهران و اصفهان و دو شاکی دیگر به دو سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و اعاده‌ حیثیت از شکات از طریق عذرخواهی در یک روزنامه رسمی به انتخاب قاضی و از بابت اتهامات تهدید و پنج فقره اتهام به یک سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی به‌صورت قطعی محکوم شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا