اخبار

دومین مناظره انتخاباتی؛ ” از کوزه همان برون تراود که در اوست ”

پورمحمدی به “سرکوب اعتراضات مردمی و کشتن نیرو های آدرایخواه” می بالد و پزشکیان خطوط برنامه دولت چهاردهم را در اسکلت”سیاست های ضد مردمی و خانمان سوز دیکتاتوری ولایی”و به‌ویژه شخص علی خامنه‌ای ترسیم می کند….
دومین مناظره انتخاباتی شش کاندیدای ریاست جمهوری دیروز پنجشنبه شب برگزار شد. محور و دستور کار این مناظره، اسم بی مسما “خدمت‌رسانی عدالت‌محور دولت” بود. هر شش نامزدی که در این مناظره انتزاعی، خشک و عاری از کیفیات واقعی شرکت داشتند، سال های بسیاری است از مسئولان سران جمهوری اسلامی هستند.

در سخنان خود در مورد وجود فقر و تنگدستی و تهیدستی در کشور، از یکدیگر سبقت می گرفتند و مشکلات را به گردن دیگران می انداختند. آنان ادعا می کردند اگر مردم به آن ها رای بدهند، مشکلات بیمه، بهداشت و سلامت، آموزش و دانشگاه ها را حل می کنند. وعده هایی که در هر انتخابات تکرار می شود. یکی می گفت همۀ مردم ایران را ثروتمند می کند، دیگری مدعی می شد فقر مطلق را در همان نخستین اقدامات خود ریشه کن می کند، سومی ادعا می کرد، نظام بیمه درمانی و اجتماعی همگانی برقرار می شود، آن دیگری در هوا راه می رفت و اظهار می کرد، حتما نخواهد گذاشت سفره مردم کوچک شود و… ادعاهایی که چهل و پنج سال است تکرار می شود و مردم از شنیدن آن خسته شده اند.

با این ادعا ها رژیم نمی تواند و قادر نیست هیچ‌یک از خواست‌های مردم جان به لب رسیده را عملی کند. زیرا خود به وجود آورنده این معضل هاست. ذهنیت به‌غایت منفی اکثریت جامعه نسبت به کلیت “نظام” تغییر پیدا نمی کند.

دستگاه تبلیغاتی از جمله رسانه های حکومت اصرار دارند مصطفی پور محمد قاتل هزارن انسان آزادی خواه را “میانه رو” معرفی کنند. او در این مناظره هم به پزشکیان و هم به زاکانی و جلیلی حمله کرد تا “میانه روی” خود را ثابت کند. او در روزی بر روی صندلی مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری نشست، که چند ساعت پیش از آن جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت توسط حکومت ایران را “جنایات شنیع علیه بشریت و نسل کشی” نامید. کاندیدای “میانه رو” این انتخابات در این “نسل کشی” مسئولیت مهم داشت. پورمحمدی در این مناظره زمانی که سینه جلو داد و خود را جزو “موفق ترین” مدیر جمهوری اسلامی “تو بخوان آدم کش” معرفی کرد، از جمله به “خدمات” خود در “سرکوب نیروهای سیاسی” اشاره کرد و وعده داد در مورد این “خدمت” خود به تفصیل سخن بگوید.

این مناظره یک کاندید اصلاح طلب حکومتی هم داشت. مسعود پزشکیان، برخلاف چهار کاندید “اصولگرا” وعده های رنگین نداد. او تاکید کرد کشور دارای مشکلات زیادی است. راه حلش “وحدت”، “انسجام” و “پایان دادن به دعواها” بود که چهل و پنج سال در راستای غارت ، چپاول و کشتار مردم بی گناه عمل می شود. او بارها با دید غیر علمی و غیر طبقاتی تکرار می کرد:” وضعیت مملکت به این دلیل به اینجا رسیده است که مسئولان با هم دعوا می کنند…. ابتدا این را بگویم امروز چرا در این وضعیت هستیم؟ چون با هم دعوا می‌کنیم و با این شرایط مشکل حل نمی‌شود و روز به روز هم بدتر خواهد شد.”

برخلاف دیگر مناظره کنندگان که او را متهم کردند برنامه ندارد، او صریح تر از اصولگریان برنامۀ اطاعت کورکورانه خود را از سیاست های مخرب و ضد مردمی خامنه ای اعلام کرد! او در پاسخ به پورمحمدی که او را متهم کرد عده ای فرصت طلب و تسلیم طلب را در ستاد خود جمع کرده است مجددا بر “انسجام داخلی” یعنی انسجام در پیرامون حکومت اسلامی وشاه بیت آن بیت رهبری تاکید کرد و اظهار داشت: “هر کسی بخواهد وارد ستاد انتخاباتی من شود من آن را می پذیرم چون می خواهم رای بگیرم، اما آنچه که انجام می‌دهم تنها سیاست‌های رهبری است. این خط قرمز من است.”
بی‌تردید قراردادن نام مسعود پزشکیان در ترکیب نامزدهای مورد تایید دیکتاتور، حساب‌شده و بازی با افکار عمومی جامعه  به‌منظور ایجاد تغییری شکلی و صوری، بدون تاثیرگذاری بر ساختار قدرت مبتنی بر نظریۀ “اسلام سیاسی” شکل گرفته است. هدف، ایجاد جو رقابتی مصنوعی کاملا کنترل‌شده میان پزشکیان ، قالیباف،جلیلی و دیگر مهره های چیده شده در ای کار، به‌منظور انحراف موقتی افکار عمومی از وضعیت بسیار آشفته حکومت ولایی، ریزش شدید پایگاه اجتماعی آن و بی‌اعتبار شدن شخص خامنه‌ای است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا