حقوق بشر

دادگاه تجدیدنظر؛ سیامک امینی به حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد

محکومیت سیامک امینی، شهروند شصت و سه ساله ساکن تهران توسط دادگاه تجدیدنظر این استان به چهار سال و یک ماه و هفده روز حبس و مجازات های تکمیلی تقلیل یافت. آقای امینی پیشتر در دادگاه بدوی به چهار سال و سه ماه حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک امینی توسط دادگاه تجدیدنظر به حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

بر اساس حکمی که اخیرا توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و به آقای امینی ابلاغ شده است، وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/ خارجی” به سه سال و شش ماه و یک روز حبس و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” به هفت ماه و شانزده روز حبس، مجموعا چهار سال و یک ماه و هفده روز زندان محکوم شده است.

همچنین او از بابت مجازات های تکمیلی به منع عضویت در گروه ها و دستجات سیاسی و اجتماعی، منع استفاده از تلفن هوشمند و منع خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شده است.

این شهروند اواسط اردیبهشت ماه سال جاری، توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری مجموعا به چهار سال و سه ماه حبس و مجازات تکمیلی محکوم شده بود.

حمایت از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ از طریق فضای مجازی و ارتباط با گروه های مخالف نظام از جمله مصادیق اتهامات مطروحه علیه این متهم سیاسی عنوان شد.

بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، دی ماه سال گذشته، منزل آقای امینی توسط ماموران سپاه پاسداران مورد تفتیش قرار گرفت و برخی از وسایلش ضبط شد. سپس او سه بار جهت بازجویی احضار و در آخرین جلسه بازپرسی، با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی آزاد شد. او به سندروم بهجت که یک بیماری التهابی خودایمنی است و عوامل محیطی و ژنتیکی در ایجاد آن نقش دارند، مبتلاست و از این جهت توان تحمل حبس ندارد.

سیامک امینی، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۱، متاهل، ساکن تهران دارای شغل آزاد و از زندانیان سیاسی دهه شصت است که از نوروز ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۸ را در زندان سپری کرده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا