فرهنگی

پیکر بی‌جان یک سینماگر دیگر که بازداشت شده بود در منزلش پیدا شد

پیکر بی‌جان ایمان پورقلی‌زاده، سینماگر جوانی که سابقه بازداشت شدن در دوران اعتراض‌های ۱۴۰۱ را داشت، در منزلش پیدا شده است. این در حالیست که اخیرا یک سینماگر جوان دیگر بنام بهاره للهی نیز (عکس پائین) بطرز مشکوکی جان خود را از دست داده بود….

خبرگزاری ایسنا نوشته که ایمان پورقلی‌زاده چند روز قبل در منزل خود درگذشته است. خانه سینما در اطلاعیه‌ای درگذشت او را تأیید کرده ولی به به زمان و چگونگی درگذشت این سینماگر جوان اشاره‌ای نشده است.

هفته گذشته رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم‌ کوتاه ایران وابسته به خانه سینما حواستار تحقیق درباره مرگ بهاره للهی شده بود چرا که به نوشته برخی منابع حقوق بشری، این سینماگر جوان در جریان اعتراضات ۱۴۰۱ به مدت ده روز بازداشت شده بود.

برخی گزارش‌ها ازجمله آنچه در صفحه اینستاگرامی «خانه سینما» منتشر شده است، حاکی از آن است که ایمان پورقلی‌زاده دو بار بازداشت شده بود. مطالب منتشر شده در صفحه اینستاگرام این سینماگر و خواهرش، الهام پورقلی‌زاده، تأیید می‌کند که او در سال ۱۴۰۱ بازداشت شده بود.

یک منبع نزدیک به خانواده بهاره للهی به سایت توانا گفته بود: از خانواده او فقط برای دادن آدرس مزار فرزندشان ۱۵ میلیون دریافت کردند. نیروهای اطلاعاتی آن‌ها را تهدید کرده‌اند که حق عزاداری ندارند و خانواده بهاره به امید اینکه بتوانند پیکر فرزندشان را به زادگاهش شهر آمل منتقل کنند، سکوت کرده‌اند و از ترس عوامل حکومتی اطلاع‌رسانی نکرده‌اند.

توانا نوشت: هنوز از علت بازداشت و نحوه بازداشت و قتل این سینماگر جوان اطلاعات دقیقی در دست نیست. اما رفتار ماموران حکومتی نشان می‌دهد که خانم بهاره للهی توسط حکومت کشته شده است. همه منابع از فشار زیاد بر خانواده و ترساندن آن‌ها از اطلاع‌رسانی سخن می‌گویند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا