گوناگون

جولیان آسانژ از زندان آزاد شد و بریتانیا را ترک کرد

ویکی‌لیکس می‌گوید جولیان آسانژ، بنیان‌گذار این وبسایت پس از آزادی از زندان بریتانیا را ترک کرد. او قرار است طبق توافق با دستگاه قضایی آمریکا به نقض قوانین جاسوسی اعتراف کند تا بتواند به استرالیا بازگردد.

جولیان آسانژ، بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس از زندانی در بریتانیا آزاد شد و خاک این کشور را ترک کرد.

بر اساس اعلام ویکی‌لیکس، جولیان آسانژ بنیان‌گذار این وبسایت افشاگر روز دوشنبه ۴ تیرماه از زندان بلمارش لندن آزاد شد و خاک بریتانیا را ترک کرد.

آسانژ ۵۲ ساله قرار است طبق توافق با دستگاه قضایی ایالات متحده آمریکا پس از اعتراف به نقض قوانین جاسوسی در این کشور اجازه عزیمت به زادگاهش در استرالیا را پیدا کند.

بر اساس اسناد دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده آمریکا در جزایر ماریانای شمالی، آسانژ با این موضوع موافقت کرده که به اتهام مجرمانه “توطئه به منظور دستیابی به اسناد محرمانه دفاع ملی ایالات متحده و افشای آن‌ها” اعتراف کند.

بر این اساس بنیان‌گذار ویکی‌لیکس قرار است صبح روز چهارشنبه ۲۶ ژوئن (ششم تیر ماه) در جلسه دادگاهی که در جزیره سایپان جزایر ماریانای شمالی برگزار خواهد شد به ۶۲ ماه حبس محکوم شود که این مدت زمان برابر با مدتی است که او تا کنون در زندان گذرانده است.

در بیانیه ویکی‌لیکس آمده است که آزادی آسانژ “دستاورد کارزارهایی جهانی است که در آن، سازمان‌دهندگان تجمعات مردم، مبارزان آزادی رسانه‌ها، قانون‌گذاران و رهبران طیف‌های گوناگون سیاسی و نیز سازمان ملل متحد نقش داشتند.”

دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا