حقوق بشرزنان

وضعیت ناگوار جسمی فرزانه قره‌حسنلو در زندان، پس از جراحی فک

یک منبع مطلع خبر داده است: «فرزانه قره‌حسنلو چند روز پیش جراحی فک کرده و پزشک او  دستور مراقبت جدی داده است، علی‌رغم وجود فشار پایین و ناتوانی در حرکت، نیروهای امنیتی او را به زندان بازگردانده و گزارش شده است که سرگیجه شدید و ضعف بدنی دارد.»

به گزارش دادبان، فرزانه قره‌حسنلو، به ۵ سال زندان در تبعید» تنها به دلیل حضور در چهلم حدیث نجفی محکوم شده است.

شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور حکم ۵ سال زندان در تبعید برای فرزانه قره‌حسنلو را که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به ریاست موسی آصف‌الحسینی صادر شده تایید کرد.

فرزانه قره‌حسنلو همسر دکتر حمید قره‌حسنلو یکی از ۱۵ متهم پرونده جان‌باختن یک بسیجی به نام «روح‌الله عجمیان» است. این بسیجی ۱۲ آبان ۱۴۰۱ در نتیجه درگیری‌های میان نیروهای انتظامی و امنیتی با شهروندان در جریان مراسم چهلم جاوید نام حدیث نجفی جان باخت.

دادگاه انقلاب کرج پیشتر در حکم اول خود فرزانه قره‌حسنلو را به اتهام «معاونت در ارتکاب جرم محاربه» به ۲۵ سال زندان محکوم کرده بود. این حکم بعدتر در دیوان عالی کشور رد شد و پرونده به دلیل «نقص در تحقیقات» برای رسیدگی مجدد به شعبه بدوی ارجاع شد.

موسی آصف‌الحسینی قاضی دادگاه اما این بار فرزانه قره‌حسنلو را با استناد به همان اتهام قبلی به ۵ سال زندان در تبعید در مشهد محکوم کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا