جوانان

جنایت پشت جنایت؛ کار روزانه ماموران جمهوری اسلامی در میهن بلازده ما

روزنامه اعتماد گزارشی از جزییات کشته شدن راضیه رحمانی دختر ۲۴ ساله توسط یکی از ماموران نیروی انتظامی در یکی از روستاهای استان لرستان تهیه کرده است….

خانه‌ای واقع در روستای گویژه منطقه کاکاوند شهرستان نورآباد که کمیته امداد در اختیار خانواده قرار داده است. روز حادثه ماموران نیروی انتظامی پشت در خانه آنها بودند! در را کوبیدند و وارد شدند. خانه را بدون در دست داشتن حکم قضایی گشتند و بعد به دستان پیرمرد دستبند زدند. دختر جوان که به دنبال پدرش رفته بود از ماموران پرسید چرا پدرم را بازداشت کردید؟ که ناگهان یک گلوله به سمت او شلیک شد و راضیه جانش را از دست داد.

یکی از بستگان راضیه در مورد این خانواده و جزییات حادثه می‌گوید: «راضیه فرزند سوم خانواده بود و ۲۴ سال داشت. این خانواده از نظر مالی به ‌شدت ضعیف هستند. حتی خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند از سوی کمیته امداد در اختیارشان قرار گرفته. پدر راضیه کشاورز است و برای صاحب زمین کارگری می‌کند. روز حادثه ماموران حدود ساعت ۸ صبح به دلیل مبارزه با مواد مخدر بدون مجوز و ارایه حکم قضایی وارد خانه آنها می‌شوند. پدر راضیه خانه نبود؛ در این منطقه رسم نیست اگر مرد خانواده در خانه حضور ندارد مرد غریبه‌ای وارد خانه شود. آن روز هم فقط مادر راضیه و خواهران او به اضافه برادر کوچک راضیه که ۱۰ سال دارد، خانه بودند، اما ماموران نیروی انتظامی وارد شدند و به سمت خانواده حمله بردند. پسر ۱۰ ساله خانواده وقتی می‌بیند ماموران نیروی انتظامی مادر و خواهرانش را مورد حمله قرار دادند با دوربین موبایل از آنها فیلمبرداری می‌کند.»

این فرد در ادامه می‌گوید: «وقتی اهالی می‌بینند ماموران نیروی انتظامی وارد خانه این خانواده شدند به پدر راضیه خبر می‌دهند. او سریع خودش را به خانه می‌رساند. آنجا ماموران به دستان او دستبند می‌زنند و پدر راضیه را به سمت ماشین‌شان می‌برند. وقتی راضیه و خواهرانش می‌بینند ماموران نیروی انتظامی می‌خواهند پدرشان را با خود ببرند، جلو می‌روند. در همان حین «غ. ح»، مامور نیروی انتظامی اهالی را تهدید می‌کند و می‌گوید که اگر یک قدم دیگر ‌بردارید شلیک خواهم کرد. حتی به یکی از همسایه‌های آنها که آنجا ایستاده بوده، می‌گوید؛ اگر جلو بیایی تو را هم می‌زنم. در همان لحظه راضیه جلو می‌رود تا پدرش را ببیند، اما این مامور به سمت راضیه شلیک می‌کند.»

آیا مرگی مهربان‌تر برای این دختر نبود؟!

مرگ راضیه رحمانی با شلیک مامور نیروی انتظامی اولین حادثه مشابهی نیست که اتفاق می‌افتد. ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ماموران نیروی انتظامی در طرح مقابله با قاچاق خودروهای سوخت‌بر به یک دستگاه خودرو کوییک مشکوک می‌شوند و به دنبال تعقیب و گریز تیر به سرنشین اصابت می‌کند و جان یک پسر ۲۰ ساله به نام «امیرمحمد چترسحر» گرفته می‌شود.

۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ «نگار کریمیان»، دختر ۲۱ ساله در شهرستان الیگودرز توسط شلیک اشتباهی مامور نیروی انتظامی جانش را از دست می‌دهد. پس از این حادثه مامور خاطی بازداشت می‌شود. او در اظهارات خود عنوان می‌کند که فکر می‌کرده ماشینی که حامل خانواده نگار کریمیان بوده موادمخدر حمل می‌کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا