فرهنگی

محکومیت صدور حکم اعدام شریفه محمدی از طرف نهادهای صنفی و مدنی

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی را محکوم کرد. بنا بر بیانیه این شورا حکم اعدام یک حکم غیرانسانی و بی‌بازگشت است و باید روند صدور این احکام غیر انسانی متوقف گردد….

بدنبال بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد در رابطه یا حکم اعدام علیه فعال کارگری شریفه محمدی، خانم الجاندرا اورتگا فوئنتس، مسئول کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، در بخش کشورهای عربی، آفریقا، آسیا و‌ همچنین در سازمان جهانی کار اعلام نمود: «شریفه محمدی، فعال ایرانی، در ۴ جولای به بهانه فعالیت کارگری در تشکل های مستقل، به شورش (بغی) متهم و به مجازات اعدام محکوم شده است. این حکم ظالمانه باید فوری لغو گردد.»

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نوشت:
پس از ماهها حبس ناعادلانه و اعمال انواع شکنجه، پرونده‌سازی در غیاب دادرسی عادلانه، روز پنجشنبه دادگاه انقلاب رشت شریفه محمدی، فعال کارگری، را به اعدام محکوم نمود. این حکم غیرانسانی برای منکوب کردن فعالان صنفی، مدنی و سیاسی است. اتهام بغی و محاربه و مفسد فی الارض، اتهاماتی واهی است که دستگاه قضایی برای ایجاد رعب و وحشت از آن استفاده می‌کند به طوری که در طی ماه‌های گذشته دست کم ۱۵ زندانی سیاسی به نام‌های نسیم غلامی‌ سیمیاری، حمیدرضا سهل‌آبادی، احسان روازژیان، امینسخنور، علی هراتی‌ مختاری، حسین محمدحسینی، حسین اردستانی، امیر شاه‌ولایتی، وحید بنی‌عامریان، پویا قبادی، محمد تقوی، مجتبی تقوی، بابک علیپور، ابوالحسن منتظر، اصغر دانشفر با کیفر خواست اتهام بغی روبرو شده و مانند شریفه محمدی در خطر حکم اعدام هستند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، انتساب اتهام بغی و صدور حکم اعدام برای فعالان به خصوص شریفه محمدی را محکوم می‌کند‌. حکم اعدام یک حکم غیرانسانی و بی‌بازگشت است و باید روند صدور این احکام متوقف گردد. ما خواهان همبستگی جمعی برای توقف احکام اعدام هستیم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

بدنبال بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد در رابطه یا حکم اعدام علیه فعال کارگری شریفه محمدی، خانم الجاندرا اورتگا فوئنتس، مسئول کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسپانیا، (“کمیسیون های کارگران اسپانیا”) در بخش کشورهای عربی، آفریقا، آسیا و‌ همچنین در سازمان جهانی کار اعلام نمود: «شریفه محمدی، فعال ایرانی، در ۴ جولای به بهانه فعالیت کارگری در تشکل های مستقل، به شورش (بغی) متهم و به مجازات اعدام محکوم شده است. این حکم ظالمانه باید فوری لغو گردد.»

سندیکا بار دیگر از کلیه کارگران و تشکلات مستقل کارگری و‌ مدنی و ‌مدافعین حقوق انسانی در ایران و‌ جهان میخواهد که قویا صدور حکم ظالمانه اعدام علیه فعال کارگری و‌ مدنی، شریفه محمدی، را محکوم کرده و خواهان لغو فوری این حکم و آزادی بدون قید و شرط ایشان و سایر فعالین‌کارگری و‌ مدنی باشند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا