جوانان

حکومت مرگ‌آور طالبان: طی سه ماه ۵۵ تن در افغانستان خودکشی کردند

بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان زندگی و امید به زندگی را از بخش بزرگی از ساکنان این جغرافیا، به ویژه زنان گرفته است. ممنوعیت تحصیل و اشتغال، از دست رفتن آزادی‌های فردی حداقلی و گسترده‌تر شدن فقر شمار بیشتری از افغانستانی‌ها را به بن‌بست کشانده، آنطور که روزنامه هشت صبح از خودکشی حداقل ۵۵ زن و مرد طی سه ماه در ولایت‌های افغانستان خبر داده است….

این روزنامه می‌گوید ۱۳ زن و ۴۲ مرد در سه ماه گذشته به دلیل تنگنای مالی، گرسنگی، بیکاری و فشارهای روانی ناشی از سیاست‌های تبعیض‌آمیز طالبان در بیست ولایت به زندگی خود پایان دادند که دو تن از آنها کودکان ۱۴ و ۸ ساله بودند. به گفته این روزنامه علت خودکشی بیشتر مردان فقر و گرسنگی بود اما زنانی که در سه ماه گذشته خودکشی کرده‌اند، علاوه بر این‌که با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کردند، با خشونت‌های خانواده‌گی و ازدواج‌های اجباری نیز روبه‌رو بوده‌اند.
طالبان پس از بازگشت به قدرت در افغانستان، زنان را به خانه‌نشینی مجبور کرد. پیش از این نهادهای وابسته به سازمان ملل گفته بودند «افسردگی و افکار خودکشی میان دختران نوجوان بازمانده از آموزش افزایش پیدا کرده است.» اگر در ایران هستید و به خودکشی فکر می‌کنید، پیش از هر اقدامی با یکی از شماره‌های زیر تماس بگیرید: اورژانس اجتماعی: ۱۲۳، اورژانس شهری: ۱۱۵، صدای مشاور: ۱۴۸۰، اورژانس روانپزشکی تهران: ۴۴۵۰۸۲۰۰. در افغانستان هم با شماره ۱۱۹ تماس بگیرید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا