اجتماعی

در به همان پاشینه می چرخد

 

” وعده وعیدهای توخالی دولت حسن روحانی بدان خاطر است که فضای عمومی جامعه را “عادی” نشان دهد.سمت‌گیریِ این دولت تاکنون به ‌‌هیچ‌روی جدای از راهبرد کلی نظام و ”مدیریت توقعات فزاینده“ نبوده و نیست ! واقعیت این است که سخنان حسن روحانی و وزرایش، تاکنون چیزی فراتر از تبلیغات شناخته‌شده حکومتی نبوده‌اند. چنین وعده وعیدهای روزبروز خصلت تزئینی خود را از دست می دهد و بنابراین  کوچکترین خصلت اجرائی  هم نمی تواند داشته باشد …

دولت روحانی به کسی «جرات» حرف زدن و انتقاد از عملکرد خود را نمی‌دهد.
قاسم جعفری٬ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته که دولت حسن روحانی با راه‌اندازی «جنگ رسانه‌ای» به کسی «جرات» حرف زدن و انتقاد از عملکرد خود را نمی‌دهد.

به گزارش دیگربان آقای جعفری روز شنبه (۲۸ دی) به سایت «بی‌باک نیوز» گفته دولت یازدهم درباره مذاکرات هسته‌ای اطلاع‌رسانی نمی‌کند و به منتقدان هم اجازه نقد عملکرد خود به خصوص در زمینه هسته‌ای را نمی‌دهد.

وی سیاست خارجی دولت یازدهم را نوعی «ساده لوحی» در برابر کشور‌های غربی ارزیابی کرده و گفته «اگر لبخند دشمن را از سر لطف بدانیم در واقع خودمان را گول می‌زنیم.»

«دیپلماسی لبخند» دولت روحانی در ماه‌های اخیر با انتقاد گسترده محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است به طوری که آقای روحانی پس از ماه‌ها گفته که این دیپلماسی برای رفع مشکلات مردم اتخاذ شده است.

محافظه‌کاران تندرو با وجود آزادی عمل در انتقاد از عملکرد دولت یازدهم٬ می‌گویند در یک ماه گذشته در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

هفته‌نامه «یالثارت الحسین» از جمله مهم‌ترین نشریه‌های محافظه‌کاران تندرو است که به خاطر حملات گسترده‌ خود به دولت لغو امتیاز شده است.

بسیاری از این دسته از محافظه‌کاران تندرو معتقدند دولت روحانی فضای سیاسی ایران را طوری طراحی کرده که منتقدان نمی‌توانند به آسانی از عملکرد آن انتقاد کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا