زحمتکشان

محبوس کردن ۶ کارگر پلی اکریل اصفهان در کلانتری ۱۱ مبارکه

۶ کارگر پلی اکریل اصفهان که توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، بعد از ظهر امروز پس از مراجعه به این نهاد نظارتی به دادستانی منتقل شده و قرار است امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کنند…

یکی از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: آقایان «صفایی»، «مسعود فتاحی»، «سیروس پیام منی»، «احمد صابری»، «عباس حقیقی» و «جواد لطفی» که روز گذشته از سوی پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، امروز (چهارشنبه ۲ بهمن ماه) به این نهاد نظارتی مراجعه کرده و از آنجا به دادستانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: بعد از رسیدگی به پرونده این افراد در دادستانی، آقای «باغستانی» دادستان شهرستان مبارکه به آن‌ها گفته است که امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه و «تحت نظر» سپری خواهند کرد تا رسیدگی قانونی به پرونده‌شان از فردا آغاز شود.
از علت بازداشت این افراد هنوز اطلاعی در دست نیست اما گمان می‌رود بازداشت آن‌ها با تحصن کارگران پلی اکریل اصفهان در اعتراض به تعطیلی «اکریلیک ۲» در تاریخ ۳۰ دی ماه مرتبط باشد.

گفتنی است آقایان لطفی، حقیقی و صابری پیش تر در تاریخ ۳۰ آبان ماه بازداشت شده بودند که پس از گذشت یک هفته آزاد شدند. بازداشت آنها با شروع دور دوم اعتراضات کارگران پلی اکریل اصفهان همزمان شده بود.

آقای لطفی، یکی از بازداشت‌شدگان امروز در نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور از وی خواسته است تا صدای اعتراض کارگران پلی اکریل را بشنود و تاکید کرده که کارگران پس از گذشت حدود سه ماه از اعتراضات صنفی و خود جوش، هنور تهدید می‌شوند.

*****

نامه کارگر بازداشت شده پلی اکریل به روحانی

یکی از کارگرانی که در دور دوم تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل اصفهان به مدت یک هفته بازداشت شده بود در نامه‌ای خطاب به «حسن روحانی» رئیس جمهور، از وی خواسته تا صدای اعتراض کارگران این کارخانه را بشنود.

به گزارش ایلنا، «جواد لطفی» یکی از چهار کارگر بازداشت شده در دور دوم تجمعات اعتراضی کارگران پلی اکریل اصفهان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور گفته است: کارگران شرکت پلی اکریل، اعتراضات صنفی خود را در چارچوب قانون و مطابق با ارزشهای اخلاقی و اسلامی انجام داده‌اند و حتی پس از گذشت ۸۰ روز از اعتراضات صنفی به حق خود، هیچ گونه تخلفی انجام نداده‌اند؛ هرچند تاکنون هیچ یک از خواسته‌هایشان تحقق نیافته است.

وی که همراه با سایر کارگران پلی اکریل اصفهان به اجرای سیاست کوچک سازی کارخانه و تصمیم کارفرما مبنی بر واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه معترض است، تاکید کرد: ما کارگران یک کارخانه تولیدی هستیم که شواهد نشان می‌دهد کارخانه‌مان در گیر یکسری رفتارهای غیر صنعتی شده است.

وی با تاکید بر آگاهی کارگران پلی اکریل اصفهان از شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، از رئیس جمهور منتخب ملت خواسته تا به درد دل کارگران این کارخانه گوش دهد و در ادامه آورده است: جناب آقای دکتر روحانی! درد ما یک لقمه نان نیست، درد ما از بین بردن عزت نفس و شخصیت است. عزت و قداست یک کارگر به حدی از بین رفته است که حتی پس از گذشت حدود سه ماه از اعتراضات صنفی و خود جوش، هنور هم تهدید می‌شویم. گلایه و دادخواستمان را به کجا ببریم؟ درد ما ادعا کردن مدیران نالایق و فاسدمان است، مدیرانی که استفاده از اصطلاحات اهانت آمیز علیه پرسنل و مقامات دولتی بین سخنان شان رایج است. شکایت ما ماهی گرفتن از آب گل آلود اقتصاد کشور توسط بعضی از ویژه خواران است.

لطفی در این نامه با بیان اینکه «خون بر شمشیر پیروز است»، گفته است: طی این مدت مشاهده کردیم ظالم روز به روز قدرتمند‌تر به میدان می‌آید، اما در ‌‌نهایت سرنگون است و ما ضمن استعانت از جنابعالی بعنوان آخرین نقطهٔ امید، ایمان داریم در هر صورت پیروزیم.

این کارگر پلی اکریل اصفهان در پایان خطاب به حسن روحانی نوشته است: این جمله کارفرمایان که کارگران سرمایه اصلی در صنعت هستند، تنها در مقام یک سخن زیبا بیان می‌شود اما درحقیقت زیر پایشان له شده است.

ایلنا

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا