زحمتکشان

چایکاران خواستار پرداخت مطالبات خود هستند!

رییس سازمان چای گفت: حدود ۹ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران باقیمانده است که با توجه به وعده‌های مساعد مسئولان دولت به زودی پرداخت می‌شود…

علی محرر در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: امسال حدود ۸۰ هزار تن برگ سبز چای به صورت تضمینی خریداری شده که بهای آن حدود ۶۹ میلیارد تومان است. همچنین ۹۵۰۰ تن برگ سبز چای به صورت آزاد خریده شده که ۴۰ درصد آن درجه یک و ۶۰ درصد آن درجه دو بوده و حدود هشت میلیارد تومان بهای آن به صورت کامل پرداخت شده است.

وی افزود: از کل بهای خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری حدود ۹ میلیارد تومان باقی مانده که در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

کمبود بودجه سال‌های اخیر و مشکلات چایکاران

رییس سازمان چای تصریح کرد: طی سال‌های اخیر کمبود بودجه این سازمان یکی از مهمترین عواملی بوده که باعث بروز مشکلاتی است که البته نباید مدیریت ضعیف این سازمان طی مدیریت گذشته غافل ماند چراکه مدیریت‌های ضعیف گذشته بعضا باعث باقی ماندن چای در کشور و در واقع معوق شدن اقساط چایکاران شده است.

محرر ادامه داد: در سال ۸۹ حدود ۲۹ میلیارد تومان، در سال ۹۰ حدود ۳۶ میلیارد تومان، در سال گذشته حدود ۳۶ میلیارد تومان و در سال جاری حدود ۶۰ میلیارد تومان بودجه این سازمان بوده است که البته امسال نسبت به سال‌های گذشته به مراتب بهتر بوده اما تاکنون تنها ۴۷ میلیارد تومان آن را از راه‌های مختلف تامین کرده‌ایم و در آینده نزدیک با تامین مابقی این اعتبار باقیمانده مطالبات چایکاران را پرداخت خواهیم کرد.
***
نماینده مردم لنگرود خواستار پرداخت مطالبات چایکاران شد
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات چایکاران، خواستار رسیدگی به این موضوع و حل مشکلات چایکاران و کشاورزان شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ مهرداد لاهوتی در تذکر شفاهی خود خواستار مطالبات چای‌کاران از رییس جمهور شد و گفت: علی‌رغم دستورهای صادر شده اما نتیجه‌ای به منظور تامین مطالبات چایکاران حاصل نشده است لذا درخواست میِ‌شود هر چه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی شود.

وی در تذکری به وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد:‌ متاسفانه کلنگ احداث زمین چمن مصنوعی از سوی عباسی – وزیر ورزش و جوانان – برای این منطقه به زمین زده شده است اما پس از گذشت شش ماه هنوز اجرایی نشده و جای تاسف است که میلیاردها هزینه و پرداخت‌ هدایا صورت می‌گیرد اما وعده داده شده از سوی وزیر عملیاتی نشده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس در پایان تذکر خود از وزیر کشور خواست تا هر چه سریع‌تر نسبت به ارتقای تقسیمات کشوری دستور لازم را صادر کند.

ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا