زحمتکشان

مرگ روزانه ۶ کارگر در حوادث کار طی ۹ ماه اخیر

رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای ۹ ماه (بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین ۵/۷ کارگر بر اثر حوادث حین کار جان می‌بازند.ایمنی در رژیم ولایت فقیه، حفاظت از مناسبات ضد انسانی و سرکوب اعتراض‌ها و خواست‌های به‌حق زحمتکشان میهن در محیط‌های کارگری معنا می‌دهد…

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی امروز اعلام کرد که در ۹ ماهه گذشته یکهزار و ۵۵۹ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا، رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای ۹ ماه (بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین ۵/۷ کارگر بر اثر حوادث حین کار جان می‌بازند.

«محمود خدادوست» رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز امروز به خبرگزاری رسمی دولت گفته است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیان حوادث کار یکهزار و ۳۸۰ نفر بود، ۱۳ درصد افزایش یافته است.

او افزود: از کل تلفات حوادث کار در این مدت یکهزار و ۵۳۹ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند این در حالیست که تعداد مردان فوت شده در حوادث کار در مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۳۶۲ نفر و تعداد زنان ۱۸ نفر بوده است.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ادامه داد: همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۳۶۰ نفر، خراسان رضوی با ۱۲۵ نفر و فارس با ۹۷ نفر بیشترین و استان‌های ایلام و خراسان جنوبی هر کدام با هشت فوتی و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱ فوتی به ترتیب کمترین آمار تلفات ناشی حوادث کار را داشته‌اند.

وی افزود: سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت و برق گرفتگی از عمده‌ترین دلایل مرگ در حوادث کار هستند که در ۹ ماهه امسال به ترتیب ۷۵۷، ۲۹۳ و ۲۵۴ مورد از کل متوفیان حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهند.

خدادوست توضیح داد: در آذر ماه نیز آمار تلفات حوادث کار روند افزایشی داشت به نحویکه آمار تلفات حوادث کار با ۱/۷ درصد افزایش به ۱۷۶ مورد رسید.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا