اخبار

مجازات موسوی و کروبی همان حبسی است که دارند می کشند

درطول سالیان اخیر، و به‌موازاتِ سیاست سرکوب رژیم ولایت‌فقیه به‌ویژه در دورانِ اوج‌گیری جنبش ضد استبدادی پس از کودتای انتخاباتی سال ۸۸، خواستِ آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی- بدون هیچ استثنا- همواره از شعارهای اصلی جنبش مردمی و نیروها و حزب‌های ملی، میهن‌پرست، انقلابی، و آزادی‌خواه بوده وهست در این راستا رفعِ حصر از زهرا رهنورد، میرحسین موسوی، و مهدی کروبی، همراه با خواستِ آزادی همه زندانیان سیاسی و توقفِ فضای سرکوب و وحشت، از زمره شعارهای جنبش و گردان اجتماعی آن قلمداد می‌شود…

فرمانده سپاه پاسدارن مجازات میر حسین موسوی و مهدی کروبی را همان حبسی دانست که اکنون می کشند.

به گزارش فرارو، بحث درباره وضعیت میرحسین موسوی و مهدی کروبی در حصر خانگی در روزهای اخیر افزایش یافته است.

چند روز پیش علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در سخنانی اعلام کرد که شورای عالی امنیت ملی باید در این مورد تصمیم سنجیده ای بگیرد. وی توضیح نداد که این تصمیم سنجیده به چه معناست.

علی مطهری نماینده مردم تهران نیز در سخنانی در این باره گفت: «در ایام غدیر خم بنا بر این بود که رفع حصر شوند ولی جوی که در مطبوعات به راه افتاد و برخی اصلاح‌طلبان آن را به عنوان پیروزی خود قلمداد کردند و شنیده‌ام به همین دلیل این موضوع کنار گذاشته شد.»

مطهری عنوان کرد که از منبعی موثق شنیده‌ام که به مرور حصر رفع شود به گونه‌ای که خیلی هم احساس نشود.

او با بیان اینکه برنامه این کار عقب افتاده است گفت: «این اراده هست ولی از طرفی عده‌ای معتقدند اینها مفسد فی الارض هستند و همین که نگاه داشته‌اند لطف به آنهاست؛ به نظر من باید تعیین تکلیف صورت بگیرد تا هزینه‌ای برای نظام در بر نداشته باشد.»

برخی از اصولگرایان معتقدند میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی باید محاکمه شوند.

به گزارش مهر، امروز نیز سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه دیدار با اعضای بسیج دانشجویی کشور در پاسخ به سوالی درباره مجازاتی که برای سران معترضین انتخابات دهم در نظر گرفته می شود، گفت: «مجازات آنها همان حبسی است که دارند می کشند.»

این اظهار نظر فرمانده سپاه در شرایطی صورت می گیرد که حصر رهبران جنبش سبز کاملا عملی غیر قانونی است و هیچ توجیه قضایی ندارد. مهدی کروبی در مقاطع مختلف خواستار محاکمه خود شده و بر علنی بودن دادگاه اصرار کرده است. همچنین میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز بر حقانیت مواضعشان تاکید کرده اند.

میر حسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی رهبران جنبش سبز ایران از روز ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می برند.

چندی پیش مهدی کروبی که در یکی از خانه های امن وزارت اطلاعات در حصر بود به منزل شخصی خود منتقل شد اما سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که هیچ تغییری در شرایط این افراد ایجاد نشده است.
***
عضو کمیسیون امنیت ملی: میخواهند موسوی و کروبی را ترور کرده و برای نظام پیراهن عثمان درست کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ” مطالبه ” این روزها مجددا فتنه گران با تبعیت از اربابان خارجی خود با فشار بر رییس جمهور درصدد جنجال سازی و فضاسازی برای رفع حصر سران فتنه هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که آمریکایی ها به دنبال ترور سران فتنه در تهران هستند، اظهار داشت: آنها به دنبال این هستند اینها از حصر بیرون بیایند و گروه‌هایی را بسیج کنند و بروند اینها را در تهران ترور کنند و این‌گونه پیراهن عثمان برای نظام درست کنند.

محمد حسین آصفری که در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله سخن می گفت، افزود: اخیرا آقای جان کری بحث رفع حصر سران فتنه را مطرح کرده است که این عین دخالت در امور داخلی ایران هست و به هیچ وجه ما نباید اجازه دهیم اینها وارد این معرکه شوند.

وی با اشاره به سناریوی جدید آمریکایی ها برای مداخله در کشورمان ابراز داشت: آنها سناریوی جدیدی را برای ما دیده‌اند، آنها می‌دانند که سران فتنه مهره‌های سوخته هستند و دیگر کسی به صدای میرحسین موسوی و مهدی کروبی حرکتی را انجام نمی‌دهد. اما آنها به دنبال این هستند اینها از حصر بیرون بیایند و گروه‌های وامانده و به جا مانده از عناصر ریگی و جند الشیطان و سازمان منافقین را بسیج کنند و بروند اینها را در تهران ترور کنند و این‌گونه پیراهن عثمان برای نظام درست کنند، نه اینکه دلشان برای این دو نفر سوخته باشد.
قطره

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا