اخبار

وضعیت حاکمیت از نگاه سعید رضوی فقیه و واکنش اصولگرایان

۱۲ نفر آدمی که (در شورای نگهبان) کمتر از من و شما راجع به مصلحت خودشان نمی‌توانند تصمیم گرفته و مصلحت زندگی خودشان را بفهمند، چه طور در مورد منفعت و مصلحت ۷۰ میلیون جمعیت تصمیم گرفتند!… مجلس هفتم خانه نمایندگان ملت نبود، خانه نمایندگان حکومت بود، مجلس‌های بعدی هم این طور است…

*اگر پرونده سال ۸۸ بسته شده بود چرا عکس رهبران جنبش اعتراضی بعد از انتخابات سال ۹۲ در دستهای جمعیت است!… اینها همه به دلیل آن است که پرونده حوادث سال ۸۸ بسته نشده است

*مجلس خبرگانی که باید مقتدر و بالای سر رهبری باشد و بر عملکرد رهبر نظارت کند و اگر لازم شد تذکر بدهد یا رهبری را عزل یا استیضاح کند، ما چنین مجلسی نداریم… مجلس خبرگانی که دست نشانده چند تن از فقهای شورای نگهبان باشد چنان اقتداری نخواهد داشت که بتواند صدای ملت و صدای روحانیت و مرجعیت باشد.

*قم زیر غبار غم پنهان شده، بعضی از نماز جماعت‌ها در آنجا اینقدر مظلومانه بود که احساس می‌کنیم «گتوی» یهودی‌ها در قرون وسطی است.

*بنا به خیار غبن کسانی که در این معامله مغبون شده و ضرر کردند می‌توانند معامله را فسخ کنند، این معامله باطل است مگر اینکه دوباره جمهوری اسلامی تئوریزه بشود! … جمهوری اسلامی مثل همه جمهوری‌های دیگر است، همان طور که پدران ما حق نداشتند برای ما تعیین سرنوشت کنند نسل بعد هم می‌خواهد برای خودش تعیین سرنوشت کند.

*ما از انقلاب مشروطیت تا الان هفت زمامدار به خودمان دیدیم، زمامدار هفتم آیت‌الله خامنه‌ای است، شش زمامدار دیگر از دنیا رفته‌اند… از این شش زمامدار، زمامدار اول (مظفرالدین‌ شاه) و زمامدار ششم حکومت خوشان را به پایان بردند و احترام خود را حفظ کردند و در ایران دفن شدند، چهار زمامدار دیگر اما حکومت خودشان را هیچ وقت به پایان نبردند یا تبعید شدند یا در غربت مردند (محمدعلی شاه، احمد شاه، رضاشاه و محمدرضاشاه)… یک امر مشترکی بین این چهار نفر بوده که هیچکدام مردم‌دار نبودند، با مردم سالاری هم کاری نداشتند و در برابر اراده مردم ایستادند… این مسئله به ما نشان می‌دهد یا باید حکومت مطابق با خواست مردم باشد یا این حکومت، حکومت موفقی نخواهد بود؛ زمامداری که خودسر باشد، در مقابل مردم بایستد، حکومت خودش را به پایان نخواهد برد.
حمله گستاخانه اصلاح‌طلبان به نظام، مجلس خبرگان و شورای نگهبان
سعید رضوی‌فقیه در همایش فصلی اصلاح طلبان استان همدان به شدت به نظام اسلامی، مجلس خبرگان و شورای نگهبان حمله کرد و با عبارات همراه با تهدید ادامه روند فعلی کشور را بحران‌ساز خواند.

به گزارش نافع:

سعید رضوی‌فقیه در دومین همایش فصلی اصلاح‌طلبان استان همدان با عنوان «بررسی موانع و راهبردهای تدبیر و امید» با بیان اینکه در تاریخ کشور ما سلاطین و زمامدارانی که نمی‌توانستند حقایق را از زبان مشاوران و وزرا و گزارشگران بشنوند سرنوشت خوبی نداشتند، افزود: در واقع آن کسانی که به قصد خدمت به زمامداران دروغ می‌گفتند و حقایق را از آنها کتمان کردند خیانت روا داشتند.

وی گفت: آیا ما که ایرانی و مسلمان هستیم و برای این جامعه زحمت کشیدیم و برای کشور دل می‌سوزانیم، می‌توانیم و حق داریم در برابر نارسایی‌ها سکوت کنیم؟ یا بر عکس اگر عیبی، اشکالی، نقصی در جایی به چشم‌مان آمد، بیان کنیم.
سخنران همایش اصلاح‌طلبان با بیان اینکه کشور در طول تاریخ همه لحظاتش حساس و سرنوشت‌ساز بوده است، اضافه کرد: در همین یک قرن گذشته ما دو انقلاب بزرگ تجربه کرده‌ایم، چیزی که کشورهای دیگر شاید در چند قرن هم یک بار تجربه‌اش نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه انقلاب مشروطیت، انقلاب اسلامی، جنبش اصلاحات، جنبش ملی شدن نفت، قیام ۱۵ خرداد و انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ همه خواسته‌های بخش قابل توجهی از مردم است، تصریح کرد: اینها همه ناشی از خواسته‌های مردم بود که مطالباتش جواب نگرفته است!
رضوی فقیه سپس انقلاب اسلامی را در کنار پیروزی اصلاح‌طلبان و فتنه ۸۸ قرار داد و خاطرنشان کرد: اگر بعد از انقلاب مشروطه با نهضت ملی شدن نفت مواجه می‌شویم، یا بعد با قیام ۱۵ خرداد و سپس با انقلاب اسلامی و پس از آن با جنبش اصلاحات در ۷۶، حوادث ۸۸ و پس از آن با انتخابات سال ۹۲ مواجه شدیم همه به این خاطر است که ما یک مطالبه عمومی داریم که جواب نگرفته است.
وی سپس جواب نگرفتن این مطالبات را ناشی از سرکوب کردن جنبش‌های اجتماعی دانست و گفت: گیرم که اصلاح‌طلبان شکست خوردند و اصلاحات به بن بست رسید، آیا مطالبات اصلاح‌طلبانه همه مردم یا بخشی از مردم برطرف شد، خیر قطعاً از جایی سرباز خواهد کرد!
سخنران همایش فصلی اصلاح طلبان در ادامه اظهارات شاذ خود، فتنه ۸۸ را جنبش اعتراضی نامید و اظهار داشت: اگر پرونده سال ۸۸ بسته شده بود چرا عکس رهبران جنبش اعتراضی بعد از انتخابات سال ۹۲ در دستهای جمعیت است!
وی با این ادعا که هنوز چهره‌های اصلاح‌طلب نظیر خاتمی با اقبال مردم مواجه هستند، یادآور شد: اینها همه به دلیل آن است که پرونده حوادث سال ۸۸ بسته نشده است.
رضوی فقیه سپس با بیان اینکه خواسته‌های جنبش اصلاحات و انتخابات ۷۶، همان‌ خواسته‌های انقلاب اسلامی بود، گفت: همه این خواسته‌ها این بود که هر نسلی برای خودش تصمیم بگیرد.
وی سپس با ذکر سخنانی از امام(ره) در رد سلطنت و استبداد و حق تعیین سرنوشت مردم، گفت: در فروردین ۱۳۵۸ تعیین نظام سیاسی حاکم بر کشور به رأی مردم گذاشته شد، همه حق داشتند به جمهوری اسلامی آری یا نه بگویند، این فقط مختص مراجع تقلید، و روحانیون و مسلمان‌ها و شیعیان نبود، بلکه یک پیرزن بهایی هم حق داشت رأی خود را به صندوق بیاندازد.
این اصلاح طلب سپس با بیان سیر مراحل انقلاب از همه پرسی و انتخابات ریاست جمهوری و مجلس گفت و خاطر نشان ساخت: پس از شرایط خاص جنگ و سپس هشت سال تلاش برای ساختن ویرانی‌ها، مردم دوباره همان خواسته‌های انقلاب را در اصلاحات مطرح کردند که به جنبش اصلاحات منجر شد.
وی ادامه داد: در واقع جنبش اصلاحات می‌خواست هرم انقلاب را روی قاعده خودش بگذارد چرا که همه چیز معکوس شده بود، اما متأسفانه با خواسته‌های مردم، برخورد عاقلانه‌ای نشد، جنبش اصلاحات به عنوان اضمحلال‌طلبی تلقی شد و با خواسته‌ها و تصمیمات اصلاح طلبان و دولت اصلاحات مقابله شد.
رضوی فقیه سخنان خاتمی مبنی بر اینکه هر ۹ روز یک بحران ایجاد کردند را تکرار کرد و افزود: با مجلسی که منتخب ملت بود مقابله شد و آن را منکوب کردند.
وی رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس را ادامه این مقابله دانست و در عباراتی توهین آمیز خطاب به اعضای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: ۱۲ نفر آدمی که کمتر از من و شما راجع به مصلحت خودشان نمی‌توانند تصمیم گرفته و مصلحت زندگی خودشان را بفهمند، چه طور در مورد منفعت و مصلحت ۷۰ میلیون جمعیت تصمیم گرفتند!
این اصلاح طلب طرفدار فتنه ۸۸ برگزاری انتخابات مجلس هفتم را یک افتضاح نامید و گفت: مجلس هفتم خانه نمایندگان ملت نبود، خانه نمایندگان حکومت بود، مجلس‌های بعدی هم این طور است.
وی اضافه کرد: مجلس ششم ممکن بود نقاط ضعف و زبان تلخ و گزنده‌ای داشته باشد، اما خانه ملت و نمایندگانش نمایندگان ملت بودند، و قطعاً منافع همچون مجلسی به مضراتش خواهد چربید.
رضوی فقیه ادامه داد: اما مجلسی که در آن نمایندگان ملت نباشند، بلکه نمایندگان دستچین شده حکومت و شورای نگهبان باشند، جرأت بیان حقایق و دفاع از حقوق ملت و دفاع از امنیت و استقلال کشور را نخواهد داشت، برای اینکه این مجلس خودش را وام‌دار شورای نگهبان و حکومت می‌داند.
وی سپس با اشاره به حوداث فتنه سال ۸۸ اعتراض طرفداران موسوی را اعتراض همه مردم دانست و بیان داشت: گیریم احمدی‌نژاد با ۲۵ میلیون رأی رئیس جمهور شد، مردم این نتیجه را قبول نکردند چون حس بی‌اعتمادی وجود داشت.
سخنران اصلاح طلبان همدانی با اعتراف به اینکه در فرانسه نامزد پیروز با اختلاف ۱% از نامزد شکست خورده جلو افتاد و هیچ کسی اعتراض نکرد و فرد شکست خورده هم بعد از چند دقیقه از اعلام آراء به نامزد پیروز تبریک گفت، یادآور شد: چرا چند ماه در کشور راهپیمایی و تظاهرات و شلوغی اتفاق افتاد.
عضو افراطی حزب منحله مشارکت اعتراضات طرفداران نامزد شکست خورده انتخابات ۸۸ را شکاف بین مردم و حکومت نامید و گفت: اگر این حکومت در دوره اصلاحات به بخشی از خواسته‌های مخالفان خودش و مردم و نیروهای سیاسی پاسخ داده بود، حوادث سال ۸۸ اتفاق نمی‌افتاد!
وی فتنه سال ۸۸ را اعتراض به قانون شکنی تعبیر کرد و مخالفت اصول‌گرایان را با برخی اقدامات احمدی‌نژاد سند حقانیت اغتشاش‌گران فتنه ۸۸ دانست و گفت: معلوم شد آنها که در سال ۸۸ مخالف احمدی‌نژاد بودند بصیرتشان بیشتر از کسانی بود که تلاش می‌کردند او رئیس جمهور بشود.
رضوی فقیه در ادامه با بیان اینکه انتخابات سال ۹۲ فرصتی بود تا شکاف‌های ایجاد شده در کشور و زخم‌های چرکین دل ملت التیام یابد، گفت: همان کسانی که سال ۸۸ اعتراض کردند، به روحانی رأی دادند و فرصتی ایجاد شد تا همه یک درک متعالی‌تری داشته باشیم!
وی کشور را به مثابه یک کشتی دانست که اگر کشتی ترک بردارد همه غرق می‌شوند، افزود: رهبری این نظام به همان اندازه از غرق شدن این کشتی آسیب می‌بیند که زندانیانی که گوشه زندان اوین استخوان در گلو و خار در چشم، شدائد و مصائب را تحمل می‌کنند!
رضوی فقیه کشور را در شرایطی امنیتی توصیف کرد و با پز دلسوزانه‌ای آسیب دیدن نظام را فتنه اصلی دانست و گفت: اگر این کشور از هم بپاشد همه آسیب می‌بینیم، هم زندانی و هم زندانبانش! هم متهم و هم بازجویش!
وی با این ادعا که ما هم دلمان به خاطر کشور می‌سوزد و می‌خواهیم حقایق را بیان کنیم، با سیاه‌نمایی منحصر به فردی در مورد وضعیت کشور تصریح کرد: ما می‌خواهیم فقط بیم بدهیم، تهدید نمی‌کنیم، زوری نداریم که تهدید کنیم، ابزار و اهرم دست ما نیست نه زندان داریم که کسی را داخلش ببریم نه، نه زنجیر تا کسی را ببندیم، نه تازیانه که بزنیم، نه قوه قضائیه‌ای که با احکامش افراد را ممنوع الخروج و ممنوع‌الاشتغال و ممنوع‌التعلیم و ممنوع از خدمات و فعالیت‌های اجتماعی کنیم!
رضوی فقیه فراموش کرد در این مراسم قرار است ادای حمایت از دولت تدبیر و امید را در آورد و در اظهاراتی ناامیدانه گفت: ما آینده روشن و درخشانی در پیش نداریم، جزیره‌ای هستیم در اقیانوس دشمنان، قدرت‌های بزرگ جهانی استقلال ما را تهدید می‌کنند، حتی بعضی از همسایه‌های ما.
وی در ادامه با بیان این که عقب‌افتادگی اقتصادی و فقر و ناتوانی اقتصادی و معیشتی مردم به دلیل مدیریت نا صحیح سیاسی در کشور است، اظهار داشت: ما تمام نگرانی‌مان این است که قبل از اینکه وقت بگذرد و اتفاقات بدی بیفتد، کشور و سیستم سیاسی مدیریتی کشور را نتوانند اصلاح کنند.
رضوی فقیه دهه آینده کشور را دهه بحران نامید و گفت: در دهه آینده اکثر رهبران تراز اول جمهوری اسلامی، و نسل اول رهبران جمهوری اسلامی یا در قید حیات نخواهند بود، یا قدرت کار نخواهند داشت.
وی اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۰ که انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، بسیاری از رهبران تراز اول جمهوری اسلامی یا در قید حیات نیستند یا توانایی اداره کشور را نخواهند داشت، و بحران جانشینی و جنگ قدرت برای تصاحب مناصب روی می‌دهد!
رضوی فقیه دلیل این بحران را قوی و مقتدر نبودن سیستم سیاسی کشور دانست که نمی‌تواند مناصب را بر اساس قانون بین گروه‌های مختلف تقسیم کند.
وی ادامه داد: در سال ۶۸ که امام خمینی رحلت کرد در عرض کمتر از ۴۸ ساعت جانشین ایشان به عنوان رهبر انتخاب شد و مخالفت و انتقادی هم صورت نگرفت و همه دستگاه‌ها هم پذیرفتند.
اصلاح طلب افراطی مدعی اعتدال با بیان این که در آن شرایط، وضعیت سردرگمی و تردید وجود داشت، و جنگ را با شکل بدی به پایان رسانده بودیم، و بدون پیروزی، امام مجبور به پذیرش قطعنامه شده بود! خاطرنشان کرد: با این همه در عرض کمتر از ۴۸ ساعت جانشین امام تعیین شد و آب از آب تکان نخورد، چرا، چون سیستم مقتدر بود و امام در زمان حیات خود در دوران رهبری نظام هم هیچ وقت سیستم را به نفع قدرت شخصی خودش تضعیف نکرد.
وی اضافه کرد: امام هیچ وقت قدرت دستگاه‌های حکومتی را به نفع خودش تضعیف نکرد، مجلس شورا، مجلس خبرگان دولت و سیستم قوی بودند، علاوه بر آن سیستم سیاسی کشور به نحوی شکل گرفته بود که قدرت حقیقی، ساختار حقیقی قدرت با ساختار حقوقی قدرت تناسب نسبی داشت.
رضوی فقیه افزود: در ساختار قدرت در دولت، در مجلس یا در مجلس خبرگان به نسبت، تکثر مشاهده می‌شد، جناح چپی و راستی وجود داشت، در دولت هم همین طور رئیس جمهور از جناح راست بود، نخست وزیر از جناح چپ، وزیر بازرگانی از جناح راست، وزیر صنایع از جناح چپ، مجلس خبرگان هم همینطور بود.
وی با بیان این که آن زمان نمایندگان مجلس خبرگان، نماینده اقشار مختلف جامعه بودند، پس از امام را متفاوت با پیش آن دانست و گفت: در دوره بعد یعنی بعد از امام، ما مواجهیم با اینکه آرام آرام، ساختار حقوقی قدرت از ساختار حقیقی‌اش فاصله می‌گیرد و از طریق رد صلاحیت ساختار جلو می‌آید که نمی‌تواند تنوع گرایش‌های سیاسی در جامعه را نمایندگی کند.
رضوی فقیه نظارت استصوابی را ابداع شورای نگهبان و اقدامی خودسرانه و غیرقانونی بعد از دوره امام دانست و گفت: شورای نگهبان سعی می‌کند نیروهای سیاسی مخالف گرایش حاکم را آرام آرام حذف کند، بنابراین در دولت، مجلس شورا و مجلس خبرگان و در جاهای دیگر با یک حرکت آرام برای تسویه، خالص و یک دست کردن دستگاه‌ها، امروز مجلس با یک اقلیت انگشت شماری مواجه است که احتمالاً در مجلس بعدی هم حضور نخواهند داشت، چون رد صلاحیت می‌شوند!
وی ادامه هجمه خود را نصیب مجلس خبرگان کرد و افزود: مجلس خبرگانی هم که باید مقتدر و بالای سر رهبری باشد و بر عملکرد رهبر نظارت کند و اگر لازم شد تذکر بدهد یا رهبری را عزل یا استیضاح کند، ما چنین مجلسی نداریم.
رضوی فقیه خاطرنشان کرد: مجلس خبرگانی که دست نشانده چند تن از فقهای شورای نگهبان باشد چنان اقتداری نخواهد داشت که بتواند صدای ملت و صدای روحانیت و مرجعیت باشد.
وی در ادامه سیاه‌نمایی‌های خود تصریح کرد: سیستم به نفع یک جریان خاص تضعیف شده، حتی به نفع قدرت فردی برخی‌ها، وقتی ساختار حقوق قدرت، با ساختار حقیقی قدرت هم پوشانی و تناسب نسبی نداشته باشد، اگر روزی اتفاقی برای رهبری بیفتد سیستم، قدرت تصمیم‌گیری برای جانشینی نخواهد داشت و ساختار حقوقی قدرت نمی‌تواند بر بحران جانشین و رقابت‌های گسترده برای جانشین غلبه کند!
سخنران همایش فصلی اصلاح طلبان همدان با بیان این که وقتی بلوک‌های قدرت نمایندگان خود را در سیستم نداشته باشند، سیستم ضعیف می‌شود، وضعیت کشور با صراحتاً استبدادی تعریف کرد و گفت: این سیستم که ناکارآمد شد آن وقت برق سرنیزه‌ها می‌تواند مجلس خبرگان را متوقف کند، آن موقع صدای چکمه‌ها می‌تواند صدای نمایندگان مجلس را خفه کند و ترس از عاقبت امور باعث می‌شود نماینده مردم به منافع و مصالح مردم و استقلال کشور خیانت کند!
وی با بیان این که می‌خواهیم مثل سال ۶۸ کشور قدرتمندی داشته باشیم، هم‌چون دیگر اصلاح‌طلبان افراطی وقوع اتفاقاتی ناگوار در کشور را پیش‌بینی کرد و گفت: در دهه آینده اگر این سیستم مجدداً از طریق اصلاح تقویت نشده و مجلس جایگاه خود را در راس امور پیدا نکند، و مجلس خبرگان نماینده روحانیت شجاع، متعهد و آگاه نداشته نباشد، و حاکمیت جمهوری اسلامی بازتاب دهنده اراده و خواست مردم نباشد، اتفاقات ناگواری در این کشور رخ خواهد داد.
رضوی فقیه خاطرنشان کرد: در غیبت و خلاء یکی از مقامات بزرگ جمهوری اسلامی بر سر جانشینی او رقابت‌های خونینی ممکن است اتفاق بیافتد، بلوک‌های قدرت موجود ممکن است به نحو غیر قانونمند بخواهند بر فرآیند انتخاب جانشین برای او تاثیر بگذارند.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و وقوع فسادهای اقتصادی کشور، بدون توجه به ریشه وقوع آنها در لحنی تمسرآمیز گفت: این حکومت علوی امروز میثم تمارش بابک زنجانی و مالک اشترش هم سعید مرتضوی است، پس اگر ما حکومت اموی تاسیس می‌کردیم قرار بود با چه کسانی مواجه بشویم!
رضوی فقیه با اشاره این که نظامی که از دلش کهریزک بیرون بیاید، نظام دوست داشتنی نیست، افزود: نظامی که از دلش حصر بیرون بیاید محبوب نیست.
وی سپس مدعی شد برخی روحانیون و مراجع تقلید در فشار قرار دارند و با لحنی توهین آمیز افزود: قم زیر غبار غم پنهان شده، بعضی از نماز جماعت‌ها در آنجا اینقدر مظلومانه بود که احساس می‌کنیم «گتوی» یهودی‌ها در قرون وسطی است.
رضوی فقیه با طرح این ادعا که در همین نظام حکومت روحانیت، چند مرجع تقلید حذف شده‌اند، افزود: حصر سید حسن طباطبائی قمی، شریعتمداری و بعدها منتظری و دیگران، آن چیزی نیست که امام به مردم وعده داده بود!
وی سپس شرایط نظام اسلامی را غش در معامله در مقابل مردم خواند و بار دیگر با تعیین تلویحی اغتشاش و کارشکنی گفت: بنا به خیار غبن کسانی که در این معامله مغبون شده و ضرر کردند می‌توانند معامله را فسخ کنند، این معامله باطل است مگر اینکه دوباره جمهوری اسلامی تئوریزه بشود!
رضوی فقیه افزود: جمهوری اسلامی مثل همه جمهوری‌های دیگر است، همان طور که پدران ما حق نداشتند برای ما تعیین سرنوشت کنند نسل بعد هم می‌خواهد برای خودش تعیین سرنوشت کند.
وی در ادامه با عباراتی شرم‌آمیز رهبری ولی فقیه در انقلاب را در کنار دیگر سلاطین رژیم‌‌های طاغوت قرار داد و گفت: ما از انقلاب مشروطیت تا الان هفت زمامدار به خودمان دیدیم، زمامدار هفتم آیت‌الله خامنه‌ای است، شش زمامدار دیگر از دنیا رفته‌اند.
رضوی فقیه ادامه داد: از این شش زمامدار، زمامدار اول (مظفرالدین‌ شاه) و زمامدار ششم حکومت خوشان را به پایان بردند و احترام خود را حفظ کردند و در ایران دفن شدند، چهار زمامدار دیگر اما حکومت خودشان را هیچ وقت به پایان نبردند یا تبعید شدند یا در غربت مردند (محمدعلی شاه، احمد شاه، رضاشاه و محمدرضاشاه).
وی گفت: یک امر مشترکی بین این چهار نفر بوده که هیچکدام مردم‌دار نبودند، با مردم سالاری هم کاری نداشتند و در برابر اراده مردم ایستادند.
وی یادآور شد: این مسئله به ما نشان می‌دهد یا باید حکومت مطابق با خواست مردم باشد یا این حکومت، حکومت موفقی نخواهد بود؛ زمامداری که خودسر باشد، در مقابل مردم بایستد، حکومت خودش را به پایان نخواهد برد.
وی افزود: ما جمهوری اسلامی می‌خواهیم که زمامدارانش برخواسته از مردم باشند، مردمی باشند، این خواسته زیادی نیست که بگوئیم به همان کتاب‌های فقهی خودتان عمل کنید.
رضوی فقیه اضافه کرد: این خواسته زیادی نیست که بگوئیم که آقا به قال الصادق و قال الباقر در حکومت اسلامی عمل کنید، این خواسته زیادی نیست که بگوئیم در جمهوری اسلامی قواعد جمهوریت نقض نشود، مبانی جمهوریت نقض نشود، مبانی اسلامی هم تحریف نشود.
وی گفت: اینها خواسته‌های زیادی نیست که بگوئیم در جمهوری اسلامی در حکومت اسلامی جان، مال و ناموس مردم در امان باشد، اینها خواسته‌های زیادی نیست./مغرب
***
جهان نیوز

چند روز پس از توهین و هجمه رسانه های اصلاح طلب به نص قرآن کریم و مقدسات اسلامی، یکی از فعالان تندرو و فتنه گر که نقشی موثری در فتنه های ۷۸ و ۸۸ داشته است،‌ در یک تریبون علنی به سخن پراکنی و حمله به اساس انقلاب و نظام پرداخته و مایه تعجب ناظران سیاسی شده است.
حمله آزادانه یک فتنه‌گر به اصول انقلاب و نظام در تریبون علنی!
به گزارش جهان‌نیوز، این عنصر افراطی جبهه منحله مشارکت این بار در همایش اصلاح‌طلبان همدان، این مواضع توهین آمیز را اتخاذ کرده است.

سعید رضوی‌فقیه ابتدا با ترسیم تاریخ کشور در دوره پادشاهان قاجار و پهلوی، دوران پس از انقلاب را هم در همان چارچوب پادشاهی طاغوتی قرار داده و آن را حکومت فردی و دیکتاتوری دانسته و به گستاخی به مقامات عالی رتبه نظام پرداخته است.

وی در سخنانی عجیب عنوان کرد: این حکومت علوی امروز میثم تمارش بابک زنجانی و مالک اشترش هم سعید مرتضوی است، پس اگر ما حکومت اموی تاسیس می‌کردیم قرار بود با چه کسانی مواجه بشویم!

طرح موضوع افراطی درباره رهبری نظام در آینده و انحراف از اصول و خط امام (ره) و در ادامه حمله تند به شورای نگهبان با عبارات توهین آمیز از دیگر مواضع رضوی فقیه بوده است. وی در عبارات اهانت‌باری گفته است: ۱۲ نفر آدمی که کمتر از من و شما راجع به مصلحت خودشان نمی‌توانند تصمیم گرفته و مصلحت زندگی خودشان را بفهمند، چه طور در مورد منفعت و مصلحت ۷۰ میلیون جمعیت تصمیم گرفتند!

وی مجالس شورای اسلامی بعد از مجلس ششم و مجلس خبرگان را فرمایشی توصیفه کرده و مدعی شد: مجلس هفتم خانه نمایندگان ملت نبود، خانه نمایندگان حکومت بود، مجلس‌های
یکی از عناصر افراطی جبهه منحله مشارکت در جمع اصلاح‌طلبان همدان اظهارات فتنه‌انگیزانه‌ای را بیان کرد.
بعدی هم این طور است.

وی در ادامه به تطهیر فتنه‌گران و فتنه ۸۸ پرداخته و آن را یک مطالبه عمومی و جنبش بر حق انتقادی تعبیر کرده (!) و آن را ادامه انقلاب مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت دانسته و می‌گوید: اگر بعد از انقلاب مشروطه با نهضت ملی شدن نفت مواجه می‌شویم، یا بعد با قیام ۱۵ خرداد و سپس با انقلاب اسلامی و پس از آن با جنبش اصلاحات در ۷۶، حوادث ۸۸ و پس از آن با انتخابات سال ۹۲ مواجه شدیم همه به این خاطر است که ما یک مطالبه عمومی داریم که جواب نگرفته است.

این فعال تندرو در ادامه مدعی می‌شود: اگر پرونده سال ۸۸ بسته شده بود چرا عکس رهبران جنبش اعتراضی بعد از انتخابات سال ۹۲ در دست‌های جمعیت است!

رضوی فقیه همچنین با اشاره این که نظامی که از دلش کهریزک بیرون بیاید، نظام دوست داشتنی نیست، افزود: نظامی که از دلش حصر بیرون بیاید محبوب نیست!

هجمه آزادانه و بدون کوچک‌ترین ملاحظه به اساس و اصول نظام و انقلاب و مقامات ارشد کشور جای تعجب فراوان است؛ به نظر می رسد طیف فتنه گر و ضدانقلاب روی کار آمدن دولت یازدهم را به معنای مهیا شدن فضای مجدد هجوم به اصول انقلاب و اسلام احساس کرده اند.

بر این اساس ضروری است که دستگاه‌های امنیتی و قضایی در این حوزه اقدامات موثری و ملموسی انجام دهند که فتنه گران باز هم دچار توهم سال ۸۸ و دوران اصلاحات نشوند.

رضوی فقیه از اعضای آشوب طلب دفتر تحکیم در دهه ۷۰ بود که به حزب مشارکت نزدیک شد و به مأموریت از این حزب تندرو در انتخابات سال ۸۸ وارد ستاد اصلی کروبی شد تا در حلقه‌ای با حضور عناصری تندروی دیگر کروبی را برای القای تقلب و انتشار شایعه و ایجاد تشنج مدیریت کنند. وی پس از حوادث فتنه ۸۸ به پاریس رفت و دو سال بعد به کشور بازگشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا