اجتماعی

اعلام حضور دراویش گنابادی سراسر کشور در اجتماع اعتراضی مقابل دادستانی تهران

در پی اعلام حضور دراویش گنابادی ساکن لرستان در تجمع روز ۱۷ اسفند خانواده‌های دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی، دراویش سایر استان‌ها نیز از حضور خود در مقابل دادستانی تهران برای پیگیری و احقاق حقوق زندانیان سیاسی و عقیدتی خبر دادند.دراویش گنابادی کشور با محکوم کردن رفتارهای غیر قانونی و غیر انسانی با وکلای زندانی دراویش، حمایت خود را از اجتماع خانواده‌های زندانیان محبوس در اوین برای حضور در مقابل ساختمان دادستانی در روز شبنه ۱۷ اسفند ماه اعلام کردند…

به گزارش مجذوبان نور، دراویش گنابادی کشور با محکوم کردن رفتارهای غیر قانونی و غیر انسانی با وکلای زندانی دراویش، حمایت خود را از اجتماع خانواده‌های زندانیان محبوس در اوین برای حضور در مقابل ساختمان دادستانی در روز شبنه ۱۷ اسفند ماه اعلام کردند.

خواسته درویش‌ها علاوه بر خواسته مشترکشان با سایر خانواده‌های زندانیان سیاسی برگرداندن سه زندانی تبعید شده از رجایی شهر به اوین و اعزام دراویش بیمار آقایان حمید رضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین کرم‌پور به بیمارستان‌های تخصصی و پایان دادن به رفتارهای غیرقانونی مسوولان قضایی و امنیتی است.

گفتنی است از آنجا که وکلای زندانی دراویش از روز یکشنبه در اعتراض به برخوردهای اخیر مقامات قضایی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، دراویش نیز خبر داده‌اند که با گرفتن روزه حاجت تا روز اجتماع از برادران زندانی خود همبستگی خود را نشان خواهند داد.

یادآور می‌شود در پی اعلام اعتصاب دراویش زندانی، شماری از دراویش کشور در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده و اظهار کرده‌اند با وجود اعتصاب غذا مقابل دادستانی حضور خواهند یافت.

تاکنون بیش از ۲۵۰ درویش گنابادی در خارج از زندان اعلام اعتصاب کرده‌اند.

***

نگرانی از وضعیت دراویش زندانی در اعتصاب؛ اعتصاب ما ایستادگی علیه مرگ تدریجی تحمیلی است

امتناع از مصرف دارو دراویش زندانی و بیمار که از روز سه شنبه اعلام اعتصاب غذا کرده اند، وضعیت آنها را به مرحله نگران کننده ای کشانده است. دراویش زندانی می گویند: “اعتصاب ما ایستادگی علیه مرگ تدریجی است که به ما تحمیل می کنند”.

به گزارش خبرنگار کلمه، نکات برجسته در مورد وضعیت دراویش بیمار زندانی در بند ۳۵۰ اوین به شرح زیر است:

حمیدرضا مرادی سروستانی

۵۲ ساله، به بیماری انسداد عروق مبتلاست و از درد شدید در ناحیه پای چپ و شکم رنج می برد.

مرادی بیش از سه ماه و نیم را در بیمارستان شهدای تجریش در وضع بلاتکلیفی به سر می برد و تنها دو هفته پیش به مرکز قلب تهران منتقل شد، وی چند روز قبل از بازگشت ناگهانی به زندان ابتدای هفته گذشته مورد عمل آنژیوگرافی قرار گرفته و کاندیدای “عمل جراحی قلب باز” است. عملی که با انتقال ناگهانی معلق شده است. بنابراین بیماری که اکنون باید فورا در اتاق جراحی قلب باشد، بدون دارو و درمان مظلومانه لب بر غذا نیز قرو بسته است.

مصطفی دانشجو

۳۲ ساله، درد قفسه سینه، تنگی نفس و سرفه های مداوم مهمترین عارضه بیماری آسم اوست. طی قریب به چهار ماه گذشته که در بیمارستان بوده روزانه ساعتها با ماسک اکسیژن مصرف می کرده است. چنین بیماری حالا در محیط شلوغ و آلوده زندان مجبور به تنفس است و حتی به اسپری معمولی که بیماران آسمی در اختیار دارند نیز دسترسی ندارد.

این وکیل دادگستری همچنین ماه های اخیر را به همراه حمیدرضا مرادی در بیمارستان شهدای تجریش بلاتکلیف بوده و او نیز اخیرا با انتقال به مرکز قلب تهران کاندیدای عمل جراحی قلب بوده است. فردای روزی که دانشجو به زندان منتقل شده است قرار آنژیوگرافی او تنظیم شده بود تا مساله جراحی عروق قلبی او بررسی شود.

او اکنون از مصرف داروهای قلبی و مربوط به ریه امتناع کرده است.

افشین کرم پور

۴۴ ساله، درد ناگهانی کلیه و ستون فقرات امکان تحرک او را در زندان منتفی کرده است. او تاکنون به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام نشده است. حبس شبانه او در بهداری اوین و تزریق چندین مسکن قوی عوارضی برای او داشته است.

کرم پور برای تردد در بند ۳۵۰ و حتی برای رفتن به سرویس بهداشتی نیازمند کمک سایر زندانیان است. او نیز در حین اعتصاب غذا از مصرف داروهای مسکن چشم پوشیده است.

امیر اسلامی

۳۵ ساله، مبتلا به بیماری مزمن قلبی است و همچنین از میگرن حاد رنج می برد که با تحمل گرسنگی و بی خوابی درد غیر قابل تحملی را بر او مستولی می کند.

این وکیل دادگستری نیز در حین اعتصاب غذا از استفاده درمان های مسکن درون بند امتناع می کند.

بر اساس این گزارش علاوه بر دراویش زندانی مذکور، امید بهروزی و مصطفی عبدی نیز در بند ۳۵۰، فرشید یداللهی و رضا انتصاری در زندان رجایی شهر، کسری نوری در زندان نظام شیراز و عبدالغفور قلندری‌نژاد از دراویش محبوس در زندان بندرعباس اقدام به اعتصاب غذا کرده اند.
***
اعلام اعتصاب غذای نامحدود ۵ درویش گنابادی در اوین

۵ تن از دراویش گنابادی زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین در واکنش به بازگرداندن ۲ تن از هم مسلکان خود از بیمارستان به زندان و ممانعت از اعزام یک زندانی بیمار خود به بیمارستان دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند…

به گزارش خبرنگار کلمه، رضا انتصاری، امیر اسلامی، مصطفی عبدی، فرشید یدالهی و امید بهروزی ۵ تن، از دراویش زندانی بند ۳۵۰ هستند که با بازگرداندن حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو که در آستانه عمل جراحی و درمان بیماری قلب خود بودند، دست به اعتصاب غذا زده اند.

آنها همچنین به ممانعت از اعزام به بیمارستان افشین کرم پور دیگر درویش زندانی که از بیماری شدید کلیوی و دیسک کمر رنج می برد اعتراض دارند.

همزمان با اعتصاب غذای این ۵ درویش زندانی بند ۳۵۰ کسری نوری از دراویش زندانی در زندان نظام آباد شیراز در همراهی هم مسلکان خود دست به اعتصاب غذا زده است.

در حال حاضر حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو، و افشین کرم پور در اعتراض به عدم اجازه برای استفاده از حق درمان زندانی دست به اعتصاب دارو زده اند که حال جسمی آنان وخیم گزارش شده است.

کسری نوری «درویش زندانی» دست به اعتصاب غذا زد

مجذوبان نور: کسری نوری٬ فعال حقوق دراویش طی یادداشت کوتاهی هشدار داده است که در صورت عدم رسیدگی به وضعیت بیماری دراویش زندانی بند ۳۵۰، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

کسری نوری٬ درویش زندانی محبوس در زندان نظام استان فارس پس از با خبر شدن از اتفاقات روزهای اخیر در بند ۳۵۰ زندان اوین، طی یادداشت کوتاهی خبر داد که در صورت عدم رسیدگی به وضیعت جسمی دراویش بند ۳۵۰ تا پایان روز شنبه، از سحر روز یک شنبه دست به اعتصاب غذای اعتراضی خواهد زد.

این زندانی سیاسی گفته است “از مسئولین می خواهم که از التهاب فضای جامعه بپرهیزند و بیش از این ظلم به دراویش را آشکار نسازند. اما در صورتی که تا پایان روز شنبه اقدامی برای درمان برادرانم صورت نگیرد، از سحر روز یکشنبه اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز خواهم کرد “.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا