اجتماعی

صحبتهای ضدونقیض مسکن مهری

مسکن مهر را می‌توان از پرماجراترین پروژه‌های چند سال اخیر دانست که با وجود نارضایتی مکرر مالکان، پیماکاران و مسئولان زیر بار نمی روند و از طرق مختلف مشکلات را منکر می شوند…

مسکن مهر را می‌توان از پرماجراترین پروژه‌های چند سال اخیر دانست که با وجود نارضایتی مکرر مالکان، پیماکاران و مسئولان زیر بار نمی روند و از طرق مختلف مشکلات را منکر می شوند.

برخی از مالکان مسکن مهر، از نااستاندارد بودن مصالح به کار رفته در ملک خود سخن به میان می‌آورند که کارشناسان آتش‌نشانی استاندارد نبودن مصالح از قبیل کاشی، سرامیک، پکیج، درب‌وپنجره، لوله‌های آب‌وفاضلاب، رادیاتورها را تایید کرده‌اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده؛ بسیاری از ساکنین با ارائه مدارک قانونی و با استناد به فیلم و عکس این ادعا را مطرح کرده‌اند.
یکی از مدیران عامل تعاونی‌های مسکن مهر در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا با رد این گفته اظهار داشت: کلیه اجناس و تاسیسات به‌کار رفته در ساختما‌نها از مواد درجه یک ایرانی و دارای استاندارد هستند همچنین به تایید کارشناسان رسیده اند.

وی با تاکید بر اطمینان از استاندارد بودن اجناس به کار رفته در ساختمان‌ها گفت: در صورت اینکه مشخص شود اجناس غیراستاندارد هستند بنده از هزینه شخصی خود اقدام به تعویض کلیه اجناس می کنم و با اطمینان کامل در این مورد صحبت می‌کنم.

این مدیرعامل تعاونی مسکن مهر ادامه داد: برخی از ساکنین مشکلاتی را که مطرح می‌کنند بعد از گذشتن دوسال است این در حالی است که پیمانکار تا یکسال موظف به پاسخگویی است.

گفتنی است برخی مالکان با انتقاد به عملکرد تعاونی‌ها برای به نام زدن ملک به ایلنا گفته‌اند: تعاونی‌ها اخطار و اطلاعیه‌ها را جهت تسویه نهایی و پرداخت قسط آخر به آدرس‌های اشتباه ارسال می‌کنند که با تاخیر ایجاد شده و عدم مراجعه مالک عضو را به دلیل عدم پرداخت از تعاونی اخراج کنند.

مدیرعامل تعاونی مذکور با رد این موضوع به خبرنگار ایلنا گفت: ما اخطارها را به آدرسی که مالک در محضر قید کرده ارسال می کنیم و حتی برای اطمینان بیشتر علاوه بر آن اخطاری برای آدرسی که خود از سکونت مالک در آن اطلاع داریم می‌فرستیم.

وی با اشاره به بدیهی یک میلیاردی ماالکان به تعاونی گفت: مردم با وجود عدم تسویه با شرکت به مدت دوسال است که در واحدهای مذکور سکونت دارند و اقدامی برای تکمیل آورده خود نمی‌کنند لازم به ذکر است در صورت تسویه مالی ظرف کم‌تر از یک ماه سند به نام مالک زده می‌شود.
ایلنا

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا